Adana Portakal Çiçeği Festivali

Blog yazısı

Adana Portakal Çiçeği Festivali

03.04.2020

Nisan ayının geçirilebileceği en güzel şehirlerden birisi de Adana’dır. Portakal çiçeği kokusunun her yeri sarıp tüm şehre ayrı bir hava getirdiği zamanlarda Adana’da olmak artık herkesin her sene özlemle beklediği etkinlikler arasında.

  2012 yılından bu yana her sene geleneksel olarak düzenlenen Adana Portakal Çiçeği Festivali’nin bu yıl 3 Nisan’da başlayıp 7 Nisan’a kadar sürmesi planlanıyor. Günlerce sürecek bir eğlenceyi Adana sokaklarına taşıyacak olan bu festivalin ilk iki günü kostümlü kortej geçişlerine ve çeşitli eğlencelere sahne olacak. Kostüm gösterilerinin yanı sıra koşu yarışları, Adana’nın birbirinden lezzetli yüzlerce yemeğinin tadıldığı etkinlikler, sokak konserleri, sergiler, açık hava dans ve spor gösterileri, moda tasarım yarışması, çocuk tiyatrosu gibi birçok etkinlik de festival kapsamında bulunmakta. Geçen sene düzenlenen festivale Türkiye’nin dört bir yanından 1 milyona yakın ziyaretçi katılmıştı. Bu sene düzenlenecek etkinlik için bu rakamın 1 milyonun üzerinde olacağı bekleniyor.

  Kısa sürede Türkiye’nin önemli festivalleri arasına girmeyi başaran Adana Portakal Çiçeği Festivali, Nisan ayını en güzel şekilde geçirmek isteyen ziyaretçilerini bu sene de Adana’ya, bekliyor.

Diğer Yazılar
Sizin için seçtiklerimiz