Alaçatı Ot Festivali

Blog yazısı

Alaçatı Ot Festivali

02.04.2020

Alaçatı, kendine has mimari üslubu ile otantik bir görünüme sahip, ilkbahar ve yaz aylarının vazgeçilmez beldelerinden birisi. Baharın gelişinin kutlanabileceği en güzel etkinliklerden birisi ise Alaçatı Ot Festivali.

  Ege Bölgesi’nde yetişen, kiminin çokça kullanıldığı kiminin ise unutulmaya yüz tuttuğu yüzlerce çeşit otun, Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen ziyaretçilere tekrar hatırlatılmak amacıyla pişirilip servis edildiği bir konsepti bünyesinde barındıran bu festival, her yılın Nisan ayında Alaçatı’da gerçekleştiriliyor. Festival süresince ‘’En güzel ot yemeğini kim yapmış?’’ ve ‘’En fazla ot çeşidini kim toplayacak?’’ isimli iki yarışmaya katılabilecek, birbirinden farklı lezzetleri test edebilecek ve tariflerinizi paylaşma imkanı bulabileceksiniz. Gurmelerin uğrak adreslerinden birisi olan Alaçatı Ot Festivali, aynı zamanda önemli şeflerin de hünerlerini sergiledikleri bir etkinlik olacak. Geçtiğimiz yıllarda fidan dikimi ve konser gibi etkinliklerin de yer aldığı festival, her yıl daha renkli gösterilere ev sahipliği yapıyor.

  Bu yıl da Nisan ayının başlarında düzenlenmesi planlanan Alaçatı Ot Festivali, baharın gelişini Ege otlarının enfes kokusuyla karşılamak isteyen misafirlerini bekliyor olacak.

Diğer Yazılar
Sizin için seçtiklerimiz