İstanbul Lale Festivali

Blog yazısı

İstanbul Lale Festivali

01.04.2020

  Her yıl farklı renklerde binlerce lalenin İstanbul sokaklarını süslediği, baharın gelişini İstanbul’a en güzel şekilde müjdeleyen İstanbul Lale Festivali bu yıl 15. kez düzenlenecek.
  Emirgan Korusu ve Sultan Ahmet Meydanı’nın ev sahipliği yaptığı festival, İstanbul’un tüm yollarına yayılarak 30 milyon laleye her yıl ev sahipliği yapıyor. Şehrin bambaşka bir renge bürünmesini sağlayan ve 1 ay boyunca devam eden bu festival, içerisinde birçok etkinlik de barındırıyor. Festival süresince canlı konserler, sanat etkinlikleri, spor müsabakaları ve fotoğraf sergileri de İstanbul’u bahar havasına sokmaya yardımcı olacak. Sultan Ahmet Meydanı’nda laleler ile oluşturulan lale motifli halı ise her yıl olduğu gibi bu yıl da Lale Festivali ziyaretçilerinin odak noktalarından birisi olacak.
  Dünyanın en güzel şehirlerinin başında gelen İstanbul, Nisan ayında birbirinden renkli ve güzel laleler ile bambaşka bir havaya bürünerek baharın gelişini kutlamaya hazırlanıyor. Bir parklar şehri olan İstanbul’un şüphesiz ki en güzel olduğu zamanlar bahar ayları ve Nisan ayının başında düzenlenecek olan bu etkinlik ressamlara yeni bir ilham kaynağı olma yolunda.
 

Diğer Yazılar
Sizin için seçtiklerimiz