Orta Asya Turu

8 Gün / 7 Gece

16.03.2019 - 23.03.2019
Tur programı
Sizler için hazırladığımız turları inceleyin
 • 1 Gün

  Hareket | İstanbul - Taşkent - Çimkent

  İstanbul Atatürk Havalimanı da 07:30 da buluşma ve Özbekistan Havayollarının 10:30 İstanbul – Taskent uçuşu ile Özbekistan’a hareket uçuşumuzu takiben yerel saat ile 17:05’de Taşkent e varış.Bizi bekleyen aracımız ile havalimanından ayrılıyoruz grupça alacağımız akşam yemeği sonrasında KAZAKİSTAN sınır kapısına hareket gümrük işlemleri sonrasında Çimkent ‘e hareket(120km).karşılama ve akşam yemeğinin ardından Kazakistan sınır kapısı ve gümrük işlemleri Çimkent hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuz sonrasında Çimkent’e varış. Otele yerleşme ve dinlenme süresi.1.gecelemeÇİMKENT

 • 2 Gün

  Çimkent - Yesi - Taşkent

  Sabah kahvaltısı sonrasında Yesi’ye hareket. Türkistan Özerk Bölgesi olan Yesi şehrinde UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunan tarihte bilinen ilk büyük Türk mutasavvıfı Hoca Ahmet Yesevi Türbesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Taşkent e hareket , Gümrük işlemleri sonrasında Taşkent’teki otelimize yerleşme ve akşam yemeği. 2.gecelemeTAŞKENT.

 • 3 Gün

  Taşkent - Hiva

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Taşkent Şehir Turu: Bağımsızlık Meydanı, Emir Timur Meydanı,2.Dünya Savaşı sırasında Rusya ve Ukrayna dan sonra en çok şehit vermiş olan Özbekistan Şehitler Meydanı, Hz.İmam Külliyesi, Burak Han Medresesi, Kaffal Şaşi Türbesi, Hz.Osman döneminde yazılmış olan Kuran-ı Kerim orijinal Mushaf-ı Kökeldaş Medresesi , Çorşu Pazarı görülecek yerler arasındadır.Gezimizi tamamladıktan sonra saat 17:00 Taşkent-Hiva uçuşu ile Hiva’ya hareket.40dk sürecek uçuşumuzun ardından Hiva’ya varışçİsteğe bağlı olarak özel eğlence eşliğinde akşamyemeği.3.geceleme.Hiva

 • 4 Gün

  Hiva

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Hiva Şehir turu :Yüzyıllardır değişmeden kalmayı başaran ve tipik Ortaçağ kent kimliğini koruyan Hiva‘ da yürüyerek yapacağımız şehir turunda , UNESCO dünya mirası listesinde yer alan; İçan kale ve iç kalesi olan Kunya – ark ( eski kale ), Cuma Camii, Said Alaaddin Mozolesi, Arap Han ve Muhammed Amin Inak Medresesi , Allakuli Han Medresesi, Taş Hovli Sarayı, şehirdeki belki de en kutsal mekan olan Pehlivan Mahmud Mozolesi ve son dönem İslam mimarisi örneklerinden İslam Hoca Minaresi görülecek yerler arasında yer alıyor. Han Saray’da alacağımız akşam yemeği sonrasında. Otele dönüş.4.geceleme.Hiva

 • 5 Gün

  Hiva - Buhara

  Sabah kahvaltısının ardından Hiva’dan Buhara’ya hareket. Bu yolculuğumuzda Orta Asya’nın en büyük Çölü olan Kızıl Kum Çölü’nden geçerek Orta Asya’nın en önemli akarsuyu olan Amuderya Nehri ni görme fırsatımız olacak. Buhara’ya varış ve özel restoranda akşam yemeği ve geleme otelimizde.5.geceleme.Buhara

 • 6 Gün

  Buhara

  Sabah kahvaltısının ardından Buhara Şehir Turu:İsmail Samani Türbesi, Çeşme-i Eyüp Türbesi, Bolo Havuz Camii, Ark Kalesi Leb-i Havuz, Taki Telpak Furuşan ,Taki Zergeran ,Taki Sarrafan Kapalı çarşıları, Magaki Attar Camii,Cuma Mescidi , Mir Arap Medresesi , Minare-i kelan , Nasrettin Hoca Heykeli , göreceğimiz yerler arasında .Akşam yemeğimizi Nadir Divan Begi Medresesinde Özbek Milli folklor gösterisi eşliğinde alacağız. Konaklama otelimizde.6.geceleme.Buhara

 • 7 Gün

  Buhara -Semerkant

  Otelimizde erken yapılacak kahvaltının ardından, Şah-ı Nakşibendi Hz.’nin ziyaret edilmesi. Hara Emirlerinin yazlık sarayı olan Sitoraı- MohiHossa Sarayının gezilmesi ve Semerkant’a hareket.(248km)Semerkant’a yolculuğumuz yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz esnasında Çelek Köyünde İmam Buhari Hazretleri nin Türbesi ,Konigil Köyünde Dut ağacı kabığından kağıt üretilen Zarif Aka atölyesi ziyaretleri sonrasında Öğlen saatlerinde Semerkant’a varış ve Şehir Turu: Uluğ̆ Bey Rasathanesi, Şah-ı Zinde Türbesi(nekropoli),Hz.Hızır Camii görlecek yerler arasında. Özbek Milli Elbisesi Evolüsyonu Gösterisini seyredebileceğimiz El-Merosi Tiyatrosuna gidiyoruz. Akşam yemeği sonrasında otele yerleşme.7.Geceleme.Semerkant

 • 8 Gün

  Semerkant

  Sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılıyoruz ve Semerkant turumuz devam ediyor :İmam Maturıdi, Emir Timur Türbesi,Registan Meydanı, Uluğ Bey Medresesi ,Tillekari Camii,Şirdor Medresesi,Bibi Hanım Cami ve Türbesi görülecek yerler arasındadır. Siyap Pazarında alış veriş süresi sonrasında Semerkant ın en güzel restoranında Veda yemeği ve havalimanına transfer. Uçuşumuzu takiben İstanbul’a varış.

  Ekstra Turlar
  El-Mirası Teatrosunda Elbise Gösterisi 25USD
  Nadir Divan Begi Medresesinde Folklor Show 25USD
  Hiva'da Folklor Show 25USD

Dikkat

Tur sirküsü yayımlandığı 27.12.2018 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Tur fiyatlarına hizmet bedeli dahildir.

Tur Takvimi
Bu tur için tarihler aşağıda listelenmiştir.

16.03.2019 - 23.03.2019

02.11.2019 - 10.11.2019

Dikkat

Tur sirküsü yayımlandığı 27.12.2018 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Tur fiyatlarına hizmet bedeli dahildir.

Seyahat Öncesi Notlar
Bu tur için dikkat etmeniz gereken konular aşağıda belirtilmiştir.
Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Fiyat değişikliği hakkı saklıdır.
Bilgilendirme
BU PROGRAM VİZESİZDİR.
Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
Gündönümü Tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 25 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gündönümü Tur sorumlu tutulamaz.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.
Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
Panoramik şehir turları maksimum 2 saat süren otobüs içerisinden yapılan şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.
Ekstra Turların gün içerisindeki zamanlamaları içerik değişmemek kaydıyla gidilecek yerlerin açılış kapanış ve rezervasyon saatine göre değişiklik gösterebilir.
Yanınızda yağmurluk yada şemsiye bulundurmanız, Rahat yürüyüş ayakkabıları tercih etmeniz önerilir.
Herhangi bir sağlık probleminiz yada seyahat süresince sürekli kullanmak zorunda olduğunuz iğne ilaç gibi medikal malzeme varsa seyahat danışmanlarımıza bilgi vermeniz önemle ricadır.
Dikkat

Tur sirküsü yayımlandığı 27.12.2018 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Tur fiyatlarına hizmet bedeli dahildir.

Fiyata Dahil Hizmetler
Tur fiyatına dahil hizmetler aşağıdaki gibidir.
İstanbul /Taşkent-Semerkant/İstanbul Havalimanı
Taşkent/Hiva içhat uçak bileti
8gün boyunca ulaşım(Grup Kişi sayısına göre araç kullanılacaktır.)
Müze Giriş Ücretleri
7 gece konaklama 4ve 5 yıldızlı otellerde
7 sabah kahvaltısı
8 akşam yemeği( son gece veda yemeği dahil)
Araç içerisinde  çay , su , kahve ikramı
Rehberlik Hizmeti
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Tur fiyatına dahil hizmetler aşağıdaki gibidir.
Trabzon/İstanbul Uçak Bileti 
Öğlen Yemeği 
Seyehat Güvence Paketi(20Usd)
Dikkat

Tur sirküsü yayımlandığı 27.12.2018 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Tur fiyatlarına hizmet bedeli dahildir.

Rezervasyon Tarihi

 • Taksitli -
 • Fiyat 1500 $
 • 0-6 Yaş -
 • 6-12 Yaş -