İran Turu

8 Gün / 7 Gece

01.01.1970 - 01.01.1970
Tur programı
Sizler için hazırladığımız turları inceleyin
 • Rota Detay

  Kuzey'den Güney'e İran Turu

  Tebriz(1) - Tahran (2) - İsfahan (2) - Yezd (1) - Şiraz (1)

 • 1 Gün

  Hareket | Erzurum - Doğubeyazıt

  Saat 13:00 de Trabzon dan , 18:00 de Erzurum’dan hareket. Doğubayazıt üzerinden İran’a geçiş.

 • 2 Gün

  Tebriz

  Sabah saatlerinde Tebriz’e varış. İsteğe bağlı kahvaltı sonrasında Tebriz Şehir Turu :Azerbaycan Müzesi, Gökmescid,Unesco tarafından Dünya Mirası Listesine alınmış ola Kapalı Çarşı, Şah Gölü(El Gölü)ve Şairler Anıtı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında otele yerleşme ve akşam yemeği.1.gece.Tebriz

 • 2 Gün

  Tebriz - Tahran

  Sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılıyoruz ve Tahran’a hareket. Yolumuz üzerinde bir süre Safevi Hanedanına başkentlik yapmış olan Kazvin i görerek, Tahran’a varıyoruz. Otele yerleşme ve dinlenme süresi sonrasında özel restoranda akşam yemeği.2.geceleme.Tahran

 • 3 Gün

  Tahran

  Sabah kahvaltısının ardından Tam Gün Tahran Şehir Turu :Niavaran Sarayı,Saad Abad Sarayı, Ulusal Mücevher Müzesi, Doğa Köprüsü, İran Çağdaş Sanat Müzesi, Beyaz Saray, Gülistan Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tahran şehir turumuzu tamamladıktan sonra otele yerleşme ve akşam yemeği.3.geceleme.Tahran

 • 4 Gün

  Tahran - Kaşan - İsfahan

  Sabah kahvaltısının ardından İsfahan’a hareket. Yolumuz üzerinde Kaşan Şehrini görerek yaklaşık 2 saat sonra İsfahan’a varış.İsfahan Şehir turu : Kare, Şeyh Lotfollah Camii, Çehel Sutun Sarayı, İsfahan şehir köprüsü görülecek yerler arasındadır. Grupça alacağımız akşam yemeğinin ardından otele yerleşme ve akşam yemeği.4.geceleme.İsfahan

 • 5 Gün

  İsfahan

  Sabah kahvaltısı sonrasında tam gün İsfahan turu :Khaju Köprüsü, Otuz üç köprü, Jolfa Meydanı, İsfahan Vank Kilisesi, Şeyh BahaiHamamı, Monorjonban, Kuş bahçesi, Sekiz cennet bahçesi görülecek yerler arasındadır. Grupça alacağımız öğlen yemeği sonrasında otele dönüş ve dinlenme süresi.5.geceleme-İsfahan

 • 6 Gün

  İsfahan - Yezd

  Sabah kahvaltısının ardından İsfahan’dan Yezd’e hareket. Tam gün şehir turu.Otele yerleşme ve dinlenme süresi.6.geceleme-Yezd.

 • 7 Gün

  Yezd - Persepolis - Şiraz

  Sabah kahvaltısının ardından Şiraz’a hareket.Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından Pers İmparatorluğunun başkenti Persepolis’e varışTamgün Perspolis gezisi sonrasında Şiraz’a varış ve otele yerleşme ve akşam yemeği.7.geceleme.Şiraz

 • 8 Gün

  Şiraz

  Sabah kahvaltısının ardından Tam gün Şiraz Turu : Karim han kale, Eram Bahçesi, Afif Abad Bahçesi, Sadi’nin Kutsal Alanı, Hafeze Mezarları, Nasr-al Mulk Camii,Avukat pazarı ve hamamı, Naren cestan bahçesi görülecek yerler arasındadır.Akşam yemeği sonrasında havalimanına transfer ve gece uçağı ile İstanbul’a hareket.

 • ! NOT

  Yukarıdaki fiyatlar iki ya da üç kişilik odada kişi başı fiyatlardır. Fiyatlar Tur programı yayınlandığı gün geçerli olup acenta fiyat değişikliği hakkını saklı tutar. Rehber program sıralamasında değişiklik hakkına sahiptir.

Tur Takvimi
Bu tur için tarihler aşağıda listelenmiştir.

04.10.2019 - 13.10.2019

Seyahat Öncesi Notlar
Bu tur için dikkat etmeniz gereken konular aşağıda belirtilmiştir.

Önemli Notlar
Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Fiyat değişikliği hakkı saklıdır.
 
Bilgilendirme
BU PROGRAM VİZESİZDİR.

Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

GÜNDÖNÜMÜ TUR, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gündönümü Tur bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Gündönümü Tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 25 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gündönümü Tur sorumlu tutulamaz.

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Panoramik şehir turları maksimum 2 saat süren otobüs içerisinden yapılan şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.
Ekstra Turların gün içerisindeki zamanlamaları içerik değişmemek kaydıyla gidilecek yerlerin açılış kapanış ve rezervasyon saatine göre değişiklik gösterebilir.

Yanınızda yağmurluk yada şemsiye bulundurmanız, Rahat yürüyüş ayakkabıları tercih etmeniz önerilir.
Herhangi bir sağlık probleminiz yada seyahat süresince sürekli kullanmak zorunda olduğunuz iğne ilaç gibi medikal malzeme varsa seyahat danışmanlarımıza bilgi vermeniz önemle ricadır.

Fiyata Dahil Hizmetler
Tur fiyatına dahil hizmetler aşağıda listelenmiştir.
 • Trabzon’dan Otobüs ile ulaşım
 • Şiraz –İstanbul uçak bileti
 • 7 gece konaklama 4-5 yıldızlı otellerde
 • 8 Sabah kahvaltısı
 • 8 Akşam Yemeği
 • Rehberlik Hizmeti
 • TÜRSAB Seyehat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Tur fiyatına dahil hizmetler aşağıda listelenmiştir.
 • Öğle Yemekleri
 • İsteğe Bağlı Oluşabilecek Programlar
 • Yurt Dışı Çıkış Pulu(15tl)
 • Tam Kapsamlı Seyehat Güvence Paketi(30usd)

Rezervasyon Tarihi

 • Taksitli Fiyat 1140 $
 • Peşin Fiyat 1140 $
 • 0-6 Yaş -
 • 7-12 Yaş -