Büyük İtalya Turu

8 Gün / 7 Gece

01.01.1970 - 01.01.1970
Tur programı
Sizler için hazırladığımız turları inceleyin
  • ROTA DETAY

   Roma - Floransa - Venedik - Milano

  • 1 Gün

   Roma - Floransa - Venedik - Milano

   Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 10:00'dabuluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1865 sayılı seferi ile saat 12:55'de Roma’ya hareket. Yerel saate göre 14:25'de Başkent Roma'ya varışımızın ardından yapılacak olan panoramik şehir turunda; Colesseum İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum, Via Del Corso ve Circus Maximus görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize hareket. Odaların alınmasından sonra serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Roma Gece Turu düzenlenecektir.Tur bitimi otelimize geri dönüş.Geceleme otelimizde.

  • 2 Gün

   ROMA (NAPOLI & POMPEI TURU)

   Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak tipik bir İtalyan şehri olan Napoli ve Vezüv Yanardağı'nın püskürmesiyle kül bulutu altında kalan ve taşlaşmış bedenlerin görüldüğü antik şehir Pompei Turudüzenlenecektir. Tur bitimi otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.

  • 3 Gün

   ROMA - FLORANSA - MONTECATINI

   Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Floransa'ya hareket. Rönesans’ın doğduğu şehir olan Floransa da yapılacak olan panoramik şehir turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio ve Piazza Signoria görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Montecatini'deki otelimize hareket. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  • 4 Gün

   MONTECATINI (SIENA & PISA & SAN GIMIGNANO TURU)

   Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Toscana bölgesinin meşhur kasaba ve şehirlerinden Siena & Pisa & San Gimignano Turu düzenlenecektir.Tur bitimi otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  • 5 Gün

   MONTECATINI - MİLANO (COMO GÖLÜ TURU)

   Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Milano'ya hareket. Varışımızın ardından yapılacak olan Milano şehir turunda Galleria, Duomo katedrali, Scala Meydanı ve Fortezza görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize hareket. Odaların alınmasından sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Como Gölü Turu düzenlenecektir. Tur bitimi otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.

  • 6 Gün

   MİLANO - VENEDİK (GONDOL TURU)

   Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Venedik’e hareket;varışımızın ardından Gondollar şehri Venedik’te yapılacak olan panoramik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol Turu'na katılabilirler. Tur bitimi otelimize hareket. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  • 7 Gün

   VENEDİK (BLED GÖLÜ & LJUBLJANA TURU)

   Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Bled Gölü & Ljubljana Turudüzenlenecektir. Turumuzun ilk durağı şiirlere konu olmuş olan Bled Gölü. Gezimiz Eski Yugoslavya`nın güçlü şehri, Slovenya`nın başkenti Ljubljana`da devam edecek. Tur bitimi otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  • 8 Gün

   VENEDİK - İSTANBUL

   Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Venedik Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1872 sayılı seferi ile 14:15'de İstanbul'a hareket. Yerel saate göre 17:40'da İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu.

  • EXTRA TUR

   ROMA GECE TURU 25 EURO (07-12 YAŞ 15 EURO)Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik Hizmeti

   NAPOLI & POMPEI TURU 95 EURO (07-12 YAŞ 50 EURO) Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik Hizmeti + Pompei Girişi + Kulaklık

   PISA & SIENA & SAN GIMIGNANO TURU 100 EURO (07-12 YAŞ 50 EURO) Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik Hizmeti

   GONDOL TURU 25 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO) Dahil olan hizmetler: Gondol gezisi

   BLED GÖLÜ & LJUBLJANA (SLOVENYA) TURU 90 EURO (07-12 YAŞ 45 EURO) Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik

   COMO GÖLÜ TURU 40 EURO (07-12 YAŞ 20 EUR) Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik Hizmeti + Tekne Turu

   KLASİK İTALYA EKSTRA TUR PAKETİ (320 EURO - 07-12 YAŞ 170 EURO) NAPOLI & POMPEI (95 EURO) + PISA & SIENA & SAN GIMIGNANO (100 EURO) + BLED GÖLÜ & LJUBLJANA (90 EURO) + COMO (40 EURO) + GONDOL (25 EURO)YETİŞKİNLER İÇİN: 350 EURO YERİNE 320 EUROÇOCUKLAR İÇİN(02-12 YAŞ): 190 EURO YERİNE 170 EURO

  • ! NOT

   Yukarıdaki fiyatlar iki ya da üç kişilik odada kişi başı fiyatlardır. Fiyatlar Tur programı yayınlandığı gün geçerli olup acenta fiyat değişikliği hakkını saklı tutar. Rehber program sıralamasında değişiklik hakkına sahiptir.

Tur Takvimi
Bu tur için tarihler aşağıda listelenmiştir.


Seyahat Öncesi Notlar
Bu tur için dikkat etmeniz gereken konular aşağıda belirtilmiştir.

GENEL UYARILAR & NOTLAR

PROMOSYON turlarda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.


Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.Rehberimiz turlarımızın içeriğine bağlı kalmak şartıyla, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerde de geçerlidir.


Panoramik şehir turları müze ve ören yerlerinin girişlerini içermemektedir. Şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı bir turdur.Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak +  ekstra yatak)3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçüktür.Triple odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitliğe göre 3 kişilik oda rezervasyonu yapılmaktadır. Triple odalar ek yatak nedeniyle diğer odalardan daha küçükmüş gibi görünebilir.


Çocuk indirimi 2 yetişkinle aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 – 15:00 arasındadır.Çıkış saatleri 10:00 dır.Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkede ki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklik göstermektedir.


Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşu kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotura bildirilmelidir.


Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir.Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa,bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir.Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; Pronto turun sorumluluğunda değildir.


Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri misafirden tahsil edilir.Pronto Tour vize alımlarında konsolosluk ve misafirlerimiz arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya ret vermesi Prontotur’un sorumluluğunda değildir.


Programlarımızda belirtilen vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında belirtilmiştir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklarından kontrol edebilirler.Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir.6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden misafirlerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.


Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.


Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz?) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Satın almış olduğunuz programın grup biletinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızda ki her uçuş mil garantisi vermez.


Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Pronto Tour Havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumdadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Pronto Tour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları vb. durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

 

Fiyata Dahil Hizmetler
Tur fiyatına dahil hizmetler aşağıda listelenmiştir.
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(Atatürk Havalimanı) - Roma gidiş, Venedik - İstanbul(Atatürk Havalimanı) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Roma'da 3* uzak otelde 2 gece, Floransa Montecatini'de 3* otelde 2 gece, Venedik - Noventa ,San Dona, Mira veya Padova Bölgesinde 3* otelde 2 gece ve Milano'da 4* otelde 1 gece toplam 7 gece oda-kahvaltı (7 continental kahvaltı) dahil konaklama
 • Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri ve tüm şehirler arası transferler
 • Panoramik Roma, Floransa, Venedik ve Milano şehir turları
 • Prontotour Türkçe Tur Liderliği Hizmeti
 • Venedik Turu'nda Vaporetto ücreti
 • Konaklama vergileri
 • Havalimanı güvenlik ve yer hizmeti vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki Zorunluluk Sigortasıdır )
 • K.D.V dahildir
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Tur fiyatına dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştir.
 • İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli 120 EURO
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Ekstra turlar
 • Ören yeri ve müze girişleri
 • Dahil olan hizmetlerde açıkça belirtilmemiş tüm hizmetler
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

Rezervasyon Tarihi

 • Taksitli Fiyat -
 • Peşin Fiyat 699 €
 • 0-6 Yaş -
 • 7-12 Yaş -