Kaçkarlardan - Karçallara

7 Gün / 6 Gece

01.01.1970 - 01.01.1970
Tur programı
Sizler için hazırladığımız turları inceleyin
 • ROTA DETAY

  TRABZON | GÜMÜŞHANE | MACAHEL | MARAL ŞELALESİ | ŞAVŞAT | AYDER | POKUT | RİZE

 • 1 Gün

  Trabzon Şehir Turu - Sumela - Gümüşhane

  Sabah gelen yolcuların karşılanması Trabzon Atatürk Köşkü ve Ayasofya gezisi. Sumela Manastırı gezisi. (Kapalı olması halinde dışarıdan resim çekilecektir.) Tarihi Hamsiköy’ün görülmesi ve sütlaç molası. Zigana dağı, Zigana geçidi, Öğlen yemeği molası. (Önerimiz yayla etlerinden oluşan karışık ızgara) Dünyanın en güzel mağaralarından biri.Karaca Mağarası gezisi. Gümüşhane’deki otelimize yerleşme. Otel aktivitelerinden yararlanma. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 1. Geceleme: Gümüşhane Ramada Otel

 • 2 Gün

  Uzungöl - Sultan Murat Yaylası

  Sabah kahvaltı sonrası otelimizden hareket Bayburt Aydıntepe Yeraltı Şehri gezisi ardından Soğanlı Dağları, Soğanlı Geçidi 3.000 mt. Zirveler. Soğanlı Dağları üzerinde Aygır ve Balık Buzul Gölleri. Demirkapı Köyü. Dere boyunca kanyon yürüyüşü. Hüseyin İnan Çiftlik Restoranda öğlen yemeği molası. Uzungöl’e varış, Serbest zaman. Sultan Murat yaylasına varış. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği sonrasında “Atma Türkülerin Efendisi” eşliğinde muhteşem bir Karadeniz gecesi bizi bekliyor. 2. geceleme: Sultan Murat Yaylası Taşkın Otel

 • 3 Gün

  Macahel

  Sabah kahvaltı sonrası otelimizden hareket. Rize Hopa üzerinden Borçka Karagöl’e varış. Dağların arasında muhteşem bir göl. Borçka Karagöl gezisi. Klaskurelebi Restorantta otantik Öğlen yemeği molası. Türkiye’nin tek biyosfer rezerv alanı Macahel’e varış. Tam bir meditasyon merkezi otelimize yerleşme ardından Serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 3. Geceleme: Macahel Greenoof Otel

 • 4 Gün

  Macahel - Maral Şelalesi - Şavşat

  Sabah kahvaltı sonrası otelimizden hareket. Muhteşem Maral Şelalesi gezisi. Karçal Dağlarına tırmanış başlıyor. Uğurköy üzerinden Çuradira yaylasına varış. Papart Vadisi, Mısırlı Köyü kısa bir mola. Bugün öğlen yemeğimiz kumanya şeklinde. Şavşat Yavuzköy seyir terası. Şavşat karagöl gezisi ardından Pınarlı Köyüne hareket. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Gece dışarda ateş etrafında toplanıp közde patatesler pişerken Akordionla Artvin Türküleri söylüyoruz. 4. Geceleme: Şavşat Disharo Bungalow

 • 5 Gün

  Şavşat

  Sabah kahvaltı sonrası gezimiz başlıyor. Hafif bir tempo ile Şirata Gölleri yürüyüşü. Arsiyan Dağına önce araba ile varış. Ardından Arsiyan Gölleri tırmanışı. Göze Dağı eteklerinde Kız gölü ve Boğa Gölü, Yüzen Adalar fotoğraf molası. Kumanya öğlen yemeği. Orta tempo ile aracımıza yürüyüş ve otele dönüş. Dinlenme. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 5. Geceleme: Şavşat Disharo Bungalow

 • 6 Gün

  Ayder - Pokut

  Sabah kahvaltı sonrası otelden Ayder’e hareket. Arhavi Çifteköprüler fotoğraf molası. Hopa- Fındıklı üzerinden Fırtına Vadisine varış. Çinçiva Kafe’de yöresel öğlen yemeği molası. Şenyuva köyü ve Köprüsü, Zilkale gezisi. Palovit Şelalesi gezisi ardından Pokut Yaylasına hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 6. Geceleme: Pokut Doğa Konuk evi

 • 7 Gün

  Sal - Rize - Trabzon

  Muhteşem sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılış. Ayder Yaylası ve Gelintülü şelalesi gezisi ardından serbest zaman. Çayeli Meşhur Kuru fasulyeci Lale Lokantası öğlen yemeği molası. Çeçeva’nın muhteşem çay bahçeleri gezisi. Sürmene bıçakları reyonu ardından Trabzonda serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimizi Trabzon Otogar veya Havalimanına transfer edip gezimizi sonlandırıyoruz.

 • ! NOT 1

  Turumuz; günlük olarak 1.5-2 saatlık yayla yürüyüşleri içermektedir. Yol eğimler içerir. Bu nedenle 10 yaş üstü katılımcılara hitap etmektedir.


 • ! NOT 2

  Yukarıdaki Fiyatlar İki Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyatlarıdır, Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Konaklamak Kaydı İle Geçerlidir. Rehber Program Sıralamasında Ve Güzergahında Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir, Tur Başlangıç Ve Bitiş Noktası Trabzon Olmak Kaydı İle Güzergah Değişikliği Hakkı Saklıdır.


GÜMÜŞHANE RAMADA:

5 yıldızlı Şehir Oteli. Otelin Havuz, Sauna,Türk Hamamı gibi ücretli etkinliklerinden yararlanabilirsiniz. Akşam yemekleri ve sabah kahvaltısı açık büfedir.

SULTAN MURAT TAŞKIN OTEL:

Sultan Murat Yaylasındaki ahşap giydirmeli 3 yıldızlı Yayla oteli. Akşam yemeği Mangal Başı Kuzu eti + Köfte ağırlıklı Karışık Izgara. Sabah kahvaltısı açık büfe kahvaltı + Tereyağında Yumurta

MACAHEL GREENROOF OTEL:

Macahel Maralköy içinde tamamen ahşaptan oluşan natürel oteli. Tam bir dinleme ve meditasyon yeri. Sabah açık büfe kahvaltı. Akşam yemeği yöresel ağırlıklı ev yemeklerinden oluşan menü.

ŞAVŞAT DİSHARO BUNGALOW:

Şavşat Pınarlı Köyünde 2.100 metre rakımda Ahşap bungalowlar. Sabahları açık büfe kahvaltı. Akşamları Yöresel ağırlıklı yemeklerden oluşan ev yemekleri. Her 2 akşam için ayrı menü.

POKUT DOĞA KONUK EVİ:

Muhteşem Kaçkar Dağları manzarası eşliğinde tamamen ahşaptan oluşmuş Yayla Konağı. Akşam yemeğinde sıcak köy ekmekli yöresel yemekleri içinde barındıran menü. Sabah sıcak köy ekmekli çok özel kahvaltı + Muhlama.

Tur Takvimi
Bu tur için tarihler aşağıda listelenmiştir.

13.06.2020 - 19.06.2020

27.06.2020 - 03.07.2020

04.07.2020 - 10.07.2020

25.07.2020 - 31.07.2020

08.08.2020 - 14.08.2020

22.08.2020 - 28.08.2020

05.09.2020 - 11.09.2020

Seyahat Öncesi Notlar
Bu tur için dikkat etmeniz gereken konular aşağıda belirtilmiştir.
Dikkatt:

Turumuz; günlük olarak 1.5-2 saatlık yayla yürüyüşleri içermektedir. Yol eğimler içerir. Bu nedenle 10 yaş üstü katılımcılara hitap etmektedir.

Karadeniz turunda bizlerin misafiri olacak olan sevgili misafirlerimiz. 7 gün sürecek olan Doğu Karadeniz turunda sizleri ağırlamaktan büyük keyif alacağız. Turumuz sadece yürüyüş veya sadece arabada zamanınızın geçeceği Karadeniz turu şeklinde değildir. Bu gezide Karadenizin tarihi, turistik ve doğal noktalarını görme şansımız olacaktır. Bunun yanında Diğer turlardan farklı olarak gittiğimiz yerlerde doğa ile başbaşa yürüyüş rotalarımız da olacaktır. Bu bağlamda sizlere bazı bilgileri iletmek gereği duymaktayız.

Yemekler:

Karadeniz bölge yemekleri tahmin edildiği gibi çok geniş değil. Karalahana sarma ve çorbası,Laz Böreği, Muhlama veya diğer versiyonu olan Kuymak, Hamsiköy Sütlacı, Siron veya Silor,Trabzon Peynirlisi, Mısır ekmeği, Turşu kavurma, Akçaabat Köftesi tadacağımız damak tadları olacaktır.Hamsili seçeneklerimizi artık sezonu olmadığı için önermiyoruz.

Kıyafet:

Genel kuralımız Alman Atasözü “Kötü hava durumu yoktur, kötü giyinme vardır” 6 gecelik turumuzun 1 gecesi şehirde, 5 gecesi ise yaylalarda geçecektir. Bavulu kalın kazaklarla doldurmayın. Kışlık kıyafetten ziyade normal kıyafetleri alınız. Hergün için bir kıyafet düşününüz. Bu gezide aralarda küçük yürüyüşlerimizde, 3.000 metrelik zirvelerimizde olacak. Hava bir açacak güneş yakıcı özelliğini gösterecek. Ani hava değişimi olacak sis ve yağmur bastıracak hava 15 derece birden soğuyacaktır .Bu nedenle fazla abartmadan aşağıdaki malzemeler gerekli olabilecektir.

İhtiyacımız Olanlar:

Rahat bir yürüyüş için spor ayakakbısı veya yürüyüş Botu. Yağmurluk veya Panço, pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak , Gün sayısı kadar t shirt, Sentetik pantolonlar. Düdük (Evet bildiğimiz düdük) Bütün bunları koyacağınız abartılmamış bir bavul. Aracımızda kişi başına 1 bavul düşecek şekilde yer vardır.Lütfen abartılı bir şey koymayınız. Bavula yardımcı olan küçük bir sırt çantası.

Kişisel:

Kişisel bakım malzemelerinizi unutmayın. Varsa İlaçlarınız, Diş fırçası ve macunu, Güneş koruyucu kremler, parfüm, hijyen ürünleri, şarj cihazı ve Powerbank. Şort. Arzu edenler belli noktalarda göl ve akarsularda suyun kaldırma kuvvetinden yararlanabilirler

Fiyata Dahil Hizmetler
Tur fiyatına dahil hizmetler aşağıda listelenmiştir.
 • 7 gün boyunca ulaşım
 • 6 gece konaklama
 • 6 akşam yemeği
 • 6 sabah kahvaltısı
 • 2 öğlen yemeği (4.ve 5. Gün kumanya)
 • Seyahat sigortası
 • Uzman Rehberlik hizmeti
 • Araçta su ikramı
 • Milli Parklar giriş ücretleri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Tur fiyatına dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştir.
 • Otellerde alınacak su harici içecekler
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • 5 Öğlen yemeği

Rezervasyon Tarihi

 • Taksitli Fiyat 2325 TL
 • Peşin Fiyat 2195 TL
 • 0-6 Yaş -
 • 7-12 Yaş -