Kafkas Turu

6 Gün 4 Gece

En Yakın Tarih
25 Eylül 2024 - 30 Eylül 2024
Kafkas Turu
Kafkas Turu
Kafkas Turu
Kafkas Turu
Kafkas Turu
Kafkas Turu
Kafkas Turu
Kafkas Turu
 • Tur Programı

  Neler Yapacağız

 • Tur Takvimi

  Tarihleri İnceleyin

 • Seyahat Öncesi

  Valizinizi Hazırlamadan

TUR GÜZERGAHI

 • 1. GÜN

  HAREKET

  Belirlenen Saatte Akşam 18.00 gibi Trabzon’dan Iğdır’a Hareket Ediyoruz. Gece Yolculuğuyla Sabah Saatlerinde Iğdır’a, Dilucu Sınır Kapısına Varış. Gümrük İşlemleri Sonrasında Nahçıvan Giriş. Yapıyoruz.

 • 2. GÜN

  NAHÇIVAN

  Grubumuza Özel Bir Sabah Kahvaltısı (Otelde ya da Restoranda) Sonrasında Turumuza Başlıyoruz; Bayrak Meydanı, Han Sarayı, Haydar Aliyev Meydanı ve Müzesi, Hüseyin Cavid Abidesi, Mümine Hatun Türbesi, Tiyatro Binası, Halı Müzesi Sonrasında Akşam Yemeği ve Otelimizde Konaklama Otelimizde. 
  1. Gece Konaklama Nahçıvan'da

 • 3. GÜN

  BAKÜ 

  Sabah Kahvaltı Sonrası Otelimizden Ayrılarak Saat 09.00 Uçağıyla Bakü’ye Uçuyoruz. Saat 10.20 gibi Rüzgârlar Şehri Bakü’ye Varış, Müsaitliğe Göre Otelimize Yerleşme ve Kısa Bir Dinlenme Sonrası Bakü Şehir Merkezini Gezmeye Başlıyoruz. İlk Durağımız Azerbaycan’ın İslamiyet Öncesi Geçmişinde Önemli Bir Yer Tutan ve Hala Kültürel Birer Çekim Merkezi Olan Ateşgah (Ateş Tapınağı)’nı Ziyaret Ediyoruz (Zerdüş Tapınağı). Yanar Dağ, İçeri Şehir (Eski Şehir), Şehirde Serbest Zaman ve Alışveriş Süresi Sonrasında Yirmi Sekiz Metre Yüksekliğinde, Zamanında Hazar Denizi Kıyısında Bir Uçurumun Kenarına İnşa Edilen Kız Kulesini, Bakü ‘nün Tarihi Rezervi, UNESCO Dünya Mirası Listesinde Yer Alan Şirvan Hükümdarı Tarafından Yaptırılan Shirvan Şahlar Sarayını Geziyoruz. Bakü’nün Kalbinde Görkemli Surlarla Çevrili Eski Şehri Geziyoruz. Halı Müzesiyle Bugünkü Programımızı Bitiriyoruz. Akşam Yemek Molası Ardından Konaklama Otelimizde.
  2. Gece Konaklama Bakü'de 

 • 4. GÜN

  BAKÜ | GENCE

  Sabah Kahvaltı Sonrasında Otelimizden Ayrılarak Bakü Şehir Merkezini Gezmeye Devam Ediyoruz; Flame Tower, Bayrak Meydanı, Ateş Kuleleri, Haydar Aliyev Kabri, Türk Şehitliği, Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Bakü Sahil Parkı Gezilerimizin Ardından Öğle Yemeği Molası Veriyoruz. Mola Sonrasında Gence’ye Hareket Ediyoruz. Gence Şehir Turu Ardından Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.
  3. Gece Konaklama Gence'de

 • 5. GÜN

  TİFLİS

  Sabah Kahvaltısından Sonra Otelimizden Ayrılarak Tiflis’e Hareket ediyoruz. Tiflis’e Yaya Olarak Geçerek Aracımızla Buluşuyoruz. Tiflis’e Varışımızla Birlikte Kahvaltı Molası Veriyoruz. Mola Sonrasında Gürcistan’ın İlk Yerleşim Alanı Olan Kartlis Krallığının Başkenti Aragvi ve Kura Nehirlerinin Birleştiği Noktada Kurulan Tarihi Mtshketa Şehrine Geliyoruz (Merkeze 9 km Uzaklıkta). UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde Yer Alan 6. yy. Eseri Jvari Manastırını Uzaktan Görüp 11. yy. Eseri Svetitskhoveli Manastırını Gezerek Sokak Satıcılarından Alışveriş Yaptıktan Sonra Tiflis’e Geri Dönüyoruz. Şehir Turumuza Başlıyoruz; Tiflis, Asya‘nın Çok İlgi Çeken Kentlerinden Birisi Olma Özelliğini de Taşıyor. Türklerin, Azerilerin, Ermenilerin ve Gürcülerin Bir Arada Olduğu Eski Tiflis‘e Gidiyoruz. Kura Nehri, Metehi Körüsü, Metehi Kilisesi, Teleferik, Narikala Kalesi, Osmanlı Hamamı Tarihi Rengârenk Tiflis Evleri, Osmanlı Dönemine Ait Cuma Cami, Rustaveli Caddesi, Eski Parlamento Binası, Antika Pazarını Gördükten Sonra Orta Doğu Ülkelerindeki En Büyük 3. Katedral Olan Sameba Katedrali’ni Görme Fırsatı Elde Ediyoruz. Laz ve Gürcü Kültürünün Açıkça Gözlenebildiği Açık Hava Etnografya Müzesi Sonrası Turumuzu Tamamlayıp Akşam Yemek Molası Vererek Otelimize Yerleşiyoruz. 
  4. Gece Konaklama Tiflis'te

 • 6. GÜN

  TİFLİS | BATUM | SARP | TRABZON

  Tiflis’ten Sabah Kahvaltısıyla Ayrılıyoruz. Tiflis – Batum Tren Yolculuğu, Koltuklu Tren(İmkân Dâhilinde) Batum Varııyoruz. 1866 Osmanlı Yapımı Orta Cami, Piazza Meydanı, Ermeni ve Rus Ortodoks Kiliseleri, Avrupa Meydanı, Altın Post Heykeli, Poseidon Heykeli, Batum Bulvar Parkı, Ali Nino Heykeliyle Batum Turumuzu Tamamlayıp Türkiye’ye Doğru Yolculuğumuzu Sürdürüyoruz. Gümrük İşlemlerimiz Sonrasında Sarp Sınır Kapısından Türkiye’ye Giriş Yapıyoruz. 2,5 Saat Sonra Trabzon’a Varmış Oluyoruz.

 • Ekstra Turlar

  PROGRAMIN İÇİNDEKİ EKSTRA TUR BİLGİLERİ

 • !

  OTEL BİLGİLERİ

  •    Nahçıvan'da 1 Gece 

  •    Bakü'de 1 Gece 

  •    Gence'de 1 Gece

  •    Tiflis'te 1 Gece 

   BAZI TARİHLERDE BENZER KONSEPTE FAKAT FARKLI OTELLERDE KALINABİLİR

Bu tur için tarihler aşağıda listelenmiştir.
Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Durum
25 Eylül 2024 30 Eylül 2024 Aktif
Bu tur için dikkat etmeniz gereken konular aşağıda belirtilmiştir.

Katılacağınız Turla İlgili; Kalkış Saati ve Kalış Yeri, Hava Durumu, İzlenecek Rota Gibi Genel Bilgilendirmeler Tur Hareket Etmeden 2 Gün Önce Tarafınıza Yapılacaktır.

TAVSİYELER;

Yanınızda Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Güneş Kremi, Şapka, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulması,

Ücretli ve Ücretsiz Çocuk İndirimleri 2 Yetişkin Yanında Konaklamalarda Geçerlidir. 

•    Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartıyla Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar.

•    Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dâhilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb. 

•    Tur Lideri veya Rehber Hava Koşulları, Sosyal Olaylar ve Her Türlü Olumsuzluk Karşısında, Tur Programında Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir. Tur Süresince Her Türlü Olumsuzluk Karşısında Yapılamayan Organizasyonlarda Gündönümü Turizm Sorumluluğu Yoktur.

 

495,00 USD

Başlayan Fiyatlarla (Kişi Başı)

Single Konaklama 175,00 USD Tek konaklamalarda tur ücretine ek olarak ödenir.

Taksit Seçenekleri
Tur Programı Yazdır Rotayı Görüntüle +90 (462) 323 10 24

Fiyata Dahil Hizmetler

Trabzon - Nahçıvan Araç Transferi 

Nahçıvan - Bakü Uçakla Ulaşım 

Nahçıvan – Bakü – Gence – Tiflis Şehir Turları

4 Gece Konaklama ve Oda Kahvaltı Konaklama

4 Sabah Kahvaltısı Otellerde

2 Akşam Yemeği Nahçıvan ve Gence’de

Rehberlik Hizmeti

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Tiflis – Batum Tren Bileti, Koltuklu (İmkân Dâhilinde)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Varsa Gümrük Ücretleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı

Kişisel Harcamalar

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Bültene kayıt olun

Tüm haberlerden ve yeniliklerden haberiniz olsun