Kazanlık Gül Festivali Turu

4 Gün / 2 Gece

05.06.2020 - 08.06.2020
Tur programı
Sizler için hazırladığımız turları inceleyin
 • ROTA DETAY

  KAZANLIK GÜL FESTİVALİ

 • 1 Gün

  İSTANBUL-PLOVDİV

  Kadıköy Evlendirme Dairesi önünde saat 23:00'de buluşma ve hareketimizi takiben saat 23:30'da Mecidiyeköy Migros önünden katılacak misafirlerimizi de alıp, Kapıkule sınır kapısına doğru hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Plovdiv (Filibe)'e doğru hareket ediyoruz. Geceleme otobüsümüzde.

 • 2 Gün

  PLOVDİV (SOFYA)

  Erken saatlerde Plovdiv'e varışın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Plovdiv, Makedon, Trak ve Roma krallıkları döneminde tarihte hep farklı isimlerle yer almış, Osmanlı İmparatorluğu döneminde de Filibe ismini almıştır. Burada yapacağımız şehir turunda; Cuma Camii, Sveta Bogoroditsa Kilisesi, antik tiyatro ve eski Plovdiv görülecek yerlerdir. Şehrin en hareketli caddesi Batenberg’de alışveriş ve kişisel ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Sofya turuna katılabilirler. Bu turumuzda Bulgaristan'ın başkenti Sofya'yı ziyaret edeceğiz. Sofya'ya varışımızla birlikte Sofya şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, başbakanlık turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca ulu önder M.Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de dışarıdan göreceğiz. Turumuzun ardından verilecek serbest zamanın bitiminde Plovdiv'e ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 • 3 Gün

  PLOVDİV-KAZANLIK-VARNA

  Sabah erken saatte uyandırma ve kahvaltının ardından Kazanlık kentine doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından festivalde düzenlenecek etkinliklerin tadını çıkarmaya başlıyoruz. Konserler, folklör gösterileri, güzellik yarışması ve festival korteji ile eğlenirken, yerel lezzetlerin tadına bakıp, yöresel ürünlerden satınalma şansına sahip olacağız. Rehberimizin bildireceği saatte buluşma ve Bulgaristan'ın en turistik şehri Varna'ya hareket. Varış saatimize bağlı olarak gerçekleşecek şehir turumuzda; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası kulüpler, barlar, kafeler ve restoranlarla süslü olan kordonda yürüyüş ve serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte toplanma, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

 • 4 Gün

  VARNA-NESSEBAR-BURGAZ-İSTANBUL

  Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından İstanbul'a dönüş için yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk durağımız olan, anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılından beri Unesco Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Nessebar Antik Kenti’ne geçiyoruz. Tarihi yarımadada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy’lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ilgi çekicidir. Buradaki turumuzun bitiminde Burgaz’da yapacağımız panoramik şehir turumuzun ardından İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Geç saatlerde İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 • ! NOT

  Yukarıdaki Fiyatlar İki Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyatlarıdır, Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Konaklamak Kaydı İle Geçerlidir.Rehber Program Sıralamasında Ve Güzergahında Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir, Tur Başlangıç Ve Bitiş Noktası Trabzon Olmak Kaydı İle Güzergah Değişikliği Hakkı Saklıdır.

Tur Takvimi
Bu tur için tarihler aşağıda listelenmiştir.

05.06.2020 - 08.06.2020

Seyahat Öncesi Notlar
Bu tur için dikkat etmeniz gereken konular aşağıda belirtilmiştir.
Fiyata Dahil Hizmetler
Tur fiyatına dahil hizmetler aşağıda listelenmiştir.
 • İstanbul-Plovdiv-Sofya-Kazanlık-Varna-Burgaz-İstanbul Arası Otobüs İle Ulaşım Hizmeti
 • Belirtilen Oteller veya Benzerlerinde Plovdiv'de 1 Gece, Varna'da 1 Gece Olmak Üzere Toplam 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Panoramik Plovdiv, Kazanlık, Varna, Nessebar, Burgaz Turları
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • KDV Dahildir
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Tur fiyatına dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştir.
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmetler
 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz) Bulgaristan vize ücreti(90 Euro)(Geçerli çok girişli Schengen veya yeşil pasaportu olan misafirlerimizin vize almasına gerek yoktur.) SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır. Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.