Orta Asya Turu

8 Gün / 7 Gece

25.10.2019 - 01.11.2019
Tur programı
Sizler için hazırladığımız turları inceleyin
 • 1 Gün

  Hareket

  İstanbul havalimanından özbekistan havayollarının 12:30 İstanbul – Taskent uçuşu ile Özbekistan varış 19:00..karşılama ve akşam yemeğinin ardından Kazakistan sınır kapısı ve gümrük işlemleri çimkent hareket 120 km 2 saat otele yerleşme ve konaklama saat: 23:30 gibi çimkent Kazakistan.. 1. GECELEME ÇİMKENT

 • 2 Gün

  ÇİMKENT - YESİ – TAŞKENT

  Kahvaltı ardından Yesi şehrine transfer oluyoruz. Türkistan Özerk Bölgesi ,Yesi şehrinde bulunan Unesco Dünya mirası listesinde bulunan , tarihte bilinen ilk büyük Türk mutasavvıfı ünvanını taşıyan , büyük din alimi HOCA AHMET YESİ HAZRETLERİNİ ziyaret. Ziyaret sonrası Çimkent’e dönüş. Akşam yemeği yerel restoranda. SAAT: 16:00 CİVARI SINIR İŞLEMLERİ VE TEKRAR ÖZBEKİSTANA GERİ DÖNÜYORUZ.. 2. GECELEME Taşkent

 • 3 Gün

  Taşkent - Hiva

  Kahvaltımızı otelden aldıktan sonra TAŞKENT TURUMUZA BAŞLIYORUZ.. . Bağımsızlık meydanını ve Emir Timur meydanını, ardından Şehitler meydanına hareket. 2. Dünya savaşında Ruslar ve Ukraynalılardan sonra en çok şehit veren Özbekistan’ın Şehitler meydanına hareket ediyoruz. Hazreti İmam Kompleksi; Burak Han Medresesi ,KeffalŞaşitürbesi,Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı kerimin ‘ in orijinal Mushaf-ı’ nıziyaret ediyoruz . Kökeldaş medresesi ve çorsu pazarında Alışveriş için serbest zaman. Akşam Saat: 20:25 TAŞKENT -HİVA iç hat uçuşu 24:40 hiva varış ve akşam yemeği restorantta isteğe bağlı özel eğlence eşliğinde 3. GECELEME hiva

 • 4 Gün

  Hiva

  Otelde yapılacak kahvaltının ardından Hiva şehir turumuza başlıyoruz. Yüzyıllardır değişmeden kalmayı başaran ve tipik Ortaçağ kent kimliğini koruyan Hiva‘ da yürüyerek yapacağımız şehir turuna hemen başlıyoruz. UNESCO dünya mirası listesinde yer alan; İçan kale ve iç kalesi olan Kunya – ark ( eski kale ) Cuma camiisi Said Alaaddin mozolesi, Arap Han ve Muhammed Amin Inak Medreseleri göreceklerimiz arasında.Turun devamında Allakuli Han medresesi, Taş Hovli Sarayı, şehirdeki belki de en kutsal mekan olan Pehlivan Mahmud Mozolesi ve son dönem islami mimari örneklerinden İslam Hoca Minaresi görülecek yerler arasında yer alıyor. Akşam yemeği han sarayda ve konaklama otelimizde.. 4. GECELEME Hiva

 • 5 Gün

  Hiva - Buhara

  Otelde yapılacakerken kahvaltının ardından – buhara’ya hareket yolculuğumuz sırasında orta asyanın en büyük çölü kızıl kum çölünü geçeceğiz. Ve en önemli akarsıamuderya nehrinin yanından geçeceğiz..buhara varış ve otele transfer akşam yemeği özel bir restoranda 5. GECELEME buhara

 • 6 Gün

  Buhara

  Otelde sabah kahvaltısının ardından Buhara turumuza başlıyoruz. İsmail Samani türbesi, Çeşme-i Eyüp türbesi, Bolo Havuz camii, Ark kalesi görülmesi Leb-i havuz, TakiTelpakFuruşan ,Takizergeran ,TakiSarrafan Kapalı çarşıları ,Magaki Attar camii i Cuma Mescidi , Mir Arap Medresesi , Minare-i kelan , Nasrettin Hoca Heykeli , göreceğimiz yerler arasında .Akşam yemeğimizi Nadir Divan begi Medresesinde Özbek Milli folklör gösterisi eşliğinde alacağız. Konaklama otelimizde. 6. GECELEME buhara

 • 7 Gün

  Buhara -Semerkant

  Otelimizde erken yapılacak kahvaltının ardından, Şah-ı Nakşibendi hazretlerinin ziyaret edilmesi.hara Emirlerinin yazlık sarayı Sitoraı- MohiHossa Sarayının gezilmesi. BUHARA -SEMARKANT ulaşım.. 248 km yaklaşık 3 saat: Semerkandşehrine 25 km kala Çelekköyünde bulunan İmam Buhari Hz. türbesine ziyaret. Ardından Konigilköyünde bulunan Zarif Aka atölyesini ziyaret edeceğiz. Atölyede dut ağacıkabuğundankağıtüretimini izleyebiliriz. ÖğlenSemerkand’avarış, otele yerleşim ve hemen Semerkandgezilerimzibaşlıyoruz: Uluğ Bey rasathanesi, Şah-ı Zinde türbeleri (nekropoli), Hz. Hızır camii (dışarıdan) göreceğimizyerler arasında. El-Merosı tiyatrosuna transfer oluyoruz ve özbek milli elbisesi evolüsyonugöstergisiniseyredeceğiz. İsteğe bağlı Akşamyemeği restoranda ve Konaklama otelde. 7. GECELEME Semerkant

 • 8 Gün

  Semerkant

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından hemen Semerkand turumuzu devam ediyoruz. Göreceğimiz yerler sırasıylaİMAM MATURİDİ,Emir Timur türbesi, Registan meydanı (Uluğ bey medresesi, Tillekari camii, Şirdor medresesi), Bibi hanım Camii, Bibi hanım türbesi. Ardından Siyap pazarında alışveriş için serbest zaman. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Semerkandşehrinin en mühteşem restoranında veda yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra Semerkand Havalimanına transfer, HY-275 özbek havayoları 15:40 uçağıyla ile İstanbul’auçuş Tur sonu

  Ekstra Turlar
  El-Mirası Teatrosunda Elbise Gösterisi 25USD
  Nadir Divan Begi Medresesinde Folklor Show 25USD
  Hiva'da Folklor Show 25USD

 • ! NOT

  Yukarıdaki fiyatlar iki ya da üç kişilik odada kişi başı fiyatlardır. Fiyatlar Tur programı yayınlandığı gün geçerli olup acenta fiyat değişikliği hakkını saklı tutar. Rehber program sıralamasında değişiklik hakkına sahiptir.

Tur Takvimi
Bu tur için tarihler aşağıda listelenmiştir.

25.10.2019 - 01.11.2019

Seyahat Öncesi Notlar
Bu tur için dikkat etmeniz gereken konular aşağıda belirtilmiştir.

Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Fiyat değişikliği hakkı saklıdır.
Bilgilendirme
BU PROGRAM VİZESİZDİR.
Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
Gündönümü Tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 25 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gündönümü Tur sorumlu tutulamaz.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.
Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
Panoramik şehir turları maksimum 2 saat süren otobüs içerisinden yapılan şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.
Ekstra Turların gün içerisindeki zamanlamaları içerik değişmemek kaydıyla gidilecek yerlerin açılış kapanış ve rezervasyon saatine göre değişiklik gösterebilir.
Yanınızda yağmurluk yada şemsiye bulundurmanız, Rahat yürüyüş ayakkabıları tercih etmeniz önerilir.

Herhangi bir sağlık probleminiz yada seyahat süresince sürekli kullanmak zorunda olduğunuz iğne ilaç gibi medikal malzeme varsa seyahat danışmanlarımıza bilgi vermeniz önemle ricadır.

Fiyata Dahil Hizmetler
Tur fiyatına dahil hizmetler aşağıda listelenmiştir.
 • İstanbul – taşkent– semerkant -istanbul uçak bileti..
 • 8 gün boyunca grup büyüklüğüne göre araçla Tüm transferler ve turlar..
 • 1. Gün akşam yemeği taşkent
 • Tüm tarihi eserlerin ve ziyaret mekanlarının giriş ücretleri
 • İç hatları uçak bileti :TAŞKENT - URGENÇ
 • Tüm seyahat devamında çay , su , kahve
 • Otellerdeki 2 kişilik odalarda konaklama
 • Canvas Hotel 4* veya benzer tip otel ( ÇİMKENT ‘ TE 1 GECE )
 • Grand mir Hotel 5* veya benzer tip otel ( TAŞKENT’ TE 1 GECE )
 • Bek Hotel 4* veya benzer tip otel ( HİVA’DA 2 GECE )
 • OmarHayyam Hotel 4* veya benzer tip otel ( BUHARA’DA 2 GECE )
 • Registan plaza Hotel 4* veya benzer tip otel ( SEMERKANT’TA 1 GECE )
 • Otellerdeki tüm kahvaltılar
 • Programdaki akşam yemekleri
 • Son gece veda yemeği Semerkant
 • Zorunlu seyahat sigortası..
 • Tüm seyahat devamında Türkçe bilen rehber hizmeti
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Tur fiyatına dahil hizmetler aşağıda listelenmiştir.
 • Öğlen Yemeği
 • Seyehat Güvence Paketi(20USD)