Orta Asya Turu

8 Gün / 7 Gece

01.01.1970 - 01.01.1970
Tur programı
Sizler için hazırladığımız turları inceleyin


 • ROTA DETAY

  TÜRKİSTAN | ÇİMKENT | TAŞKENT | HİVA | BUHARA | SEMERKAND

  8 Gün / 6 Gece
  ORTA ASYA TURU

  Hareket

  THY havayolları ile akşam saat 00:55’te (14 mart 2020) Taşkent’e uçuş ve ertesi sabah 07:40’da Taşkent Havalimanı’na varış.

 • 1 Gün

  TAŞKENT

  Sabah saat: 07:40 Taşkent Havalimanı’na indikten sonra gümrük işlemlerinin ardından hareket ve gruba özel sabah kahvaltısı sonrasında; Bağımsızlık meydanı ve Emir Timur meydanı, ardından 2. Dünya savaşında Ruslar ve Ukraynalılardan sonra en çok şehit veren Özbekistan’ın Şehitler Meydanı’na hareket ediyoruz. Hazreti İmam Kompleksi; Barak Han Medresesi, Keffal Şaşi Türbesi, Hazreti Osman dönemine ait orijinal Kuran-ı Kerim‘i ziyaret sonrasında akşam yemeği ( Özel restoranda ya da otelde ) 1. GECELEME Taşkent

 • 2 Gün

  ÇİMKENT - YESİ

  Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra belirlenen saatte hareket ediyoruz. Kazakistan sınır kapısı ve gümrük işlemleri sonrasında Çimkent’e hareket (120 km- 2 saat) otele yerleşme ardından; Türkistan Özerk Bölgesi,Yesi şehrinde bulunan Unesco Dünya mirası listesinde bulunan tarihte bilinen ilk büyük Türk mutasavvıfı ünvanını taşıyan büyük din alimi HOCA AHMET YESİ HAZRETLERİNİ ziyaret. Ziyaret sonrası Çimkent’e dönüş.Akşam yemeği özel restoranda ve konaklama Çimkent’te 2. GECELEME Çimkent

 • 3 Gün

  TAŞKENT

  Kahvaltımızı otelden aldıktan sonra belirlenen saatte hareket ediyoruz. Sınır işlemleri ardından tekrar ÖZBEKİSTAN’a geri dönüyoruz.. Öğlen yemeği özel menü yada serbest Kükeldaş Medresesi ve Çorsu pazarında alışveriş için serbest zaman. Sonra belirlenen saatte hareket; TAŞKENT -HİVA 18:00 iç hat uçuşu ve 50 dakikalık uçuşun ardından saat:19:30’da Hiva’ya varış. Akşam yemeği restoranda ve konaklama Hiva 3. GECELEME Hiva

 • 4 Gün

  HİVA

  Yüzyıllardır değişmeden kalmayı başaran ve tipik Ortaçağ kent kimliğini koruyan Hiva' da yürüyerek yapacağımız şehir turuna hemen başlıyoruz. UNESCO dünya mirası listesinde yer alan; İçan Kale ve iç kalesi olan Kunya – ark ( eski kale ), Cuma Camiisi, Said Alaaddin Mozalesi, Arap Han ve Muhammed Amin Inak Medreseleri göreceklerimiz arasında. Allakuli Han medresesi, Taş Kavli Sarayı, şehirdeki belki de en kutsal mekan olan Pehlivan Mahmud Mozolesi ve son dönem İslami mimari örneklerinden İslam Hoca Minaresi görülecek yerler arasında . Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.. 4. GECELEME Hiva

 • 5 Gün

  HİVA – BUHARA ULAŞIM

  Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra belirlenen saatte Buhara’ya hareket; yolculuğumuz sırasında Orta Asya’nın en büyük çölü Kızıl Kum Çölü’nü geçeceğiz. Yine Orta Asya’nın en büyük iki nehrinden bir olan Amuderya nehrinin de yanından geçeceğiz.. Buhara’ya varış ve akşam yemeği özel bir evde ve otelimizde konaklama 5. GECELEME Buhara

 • 6 Gün

  BUHARA

  Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra belirlenen saatte hareket ve Buhara turumuza başlıyoruz. İsmail Samani Türbesi, Çeşme-i Eyüp Türbesi, Bolo Havuz Camii, Ark kalesi, Leb-i Havuz, Taki Telpak Furuşan , Taki Zergeran ,Taki Sarrafan Kapalı çarşıları ,Magaki Attar Camii, Cuma Mescidi , Mir Arap Medresesi , Minare-i Kelan , Nasrettin Hoca Heykeli göreceğimiz yerler arasında. Şah-ı Nakşibendi Hazretlerinin ziyaret edilmesi. Hara Emirlerinin yazlık sarayı Sitorai- Mohi Hosa Sarayının gezilmesi Konaklama otelimizde. Nadir Divan Begi Medresesinde Özbek Milli folklor gösterisi eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz. 6. GECELEME Buhara

 • 7 Gün

  SEMERKANT

  Otelimizde erken yapılacak kahvaltının ardından. Buhara -Semerkant ulaşım. 248 km yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından Semerkant şehrine 25 km kala Hz.İmam Buhari Türbesi’ne ziyaret. Ardından Konigil köyünde bulunan Zarif Aka Atölyesi’ni ziyaret edeceğiz. Atölyede dut ağacı kabuğundan kağıt üretimini izleyebiliriz. Öğlen Semerkand’a varış, otele yerleşim ve hemen Semerkant gezimize başlıyoruz; Uluğ Bey Rasathanesi, Şhakh-i Zinda Türbeleri (Nekropoli), Hz. Hızır camii (dışarıdan) göreceğimiz yerler arasında. El-Merosi tiyatrosuna transfer oluyoruz ve Özbek milli elbisesi evolüsyonu gösterisini izliyoruz. Akşam yemeği restoranda ve konaklama otelimizde. 7. GECELEME Semerkant

 • 8 Gün

  SEMERKANT

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından hemen Semerkant turumuza devam ediyoruz. Göreceğimiz yerler sırasıyla İmam Maturidi, Emir Timur Türbesi, Registan Meydanı (Uluğ Bey Medresesi, Tilla-Karı Medresesi, Şir-dor Medresesi), Bibi Hanım Camii, Bibi Hanım Türbesi. Ardından Siyab pazarında alışveriş için serbest zaman. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Semerkant şehrinde gruba özel restoranda akşam yemeği. Sonrasında sonrasın da saat: 18:00 da hızlı trenle Taşkent hareket saat: 20:09 özel araçla akşam yemeği için restorana transfer Akşam yemeği sonrasında havalimanına transfer saat: 00:30 havalimanı varış 22 MART 2020) Pazar Gece TK 371 03:25 kalkar / 06: 55 varış Pazar sabah Türkiye varış.

  Ekstra Turlar
  Buhara şehrinde Nadir Divan Begi Medresesinde Folklor Show 25 USD
  Hiva şehrinde folklor Show 25 USD
  Semerkant şehrinde El-Mirası Teatrosunda muhteşem Elbise gösterisi 25 USD Grup

 • ! NOT

  Yukarıdaki fiyatlar iki ya da üç kişilik odada kişi başı fiyatlardır. Fiyatlar Tur programı yayınlandığı gün geçerli olup acenta fiyat değişikliği hakkını saklı tutar. Rehber program sıralamasında değişiklik hakkına sahiptir.

Tur Takvimi
Bu tur için tarihler aşağıda listelenmiştir.

14.03.2020 - 22.03.2020

25.05.2020 - 04.06.2020

02.11.2020 - 10.11.2020

Seyahat Öncesi Notlar
Bu tur için dikkat etmeniz gereken konular aşağıda belirtilmiştir.

Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Fiyat değişikliği hakkı saklıdır.
Bilgilendirme
BU PROGRAM VİZESİZDİR.
Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
Gündönümü Tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 25 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gündönümü Tur sorumlu tutulamaz.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.
Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
Panoramik şehir turları maksimum 2 saat süren otobüs içerisinden yapılan şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.
Ekstra Turların gün içerisindeki zamanlamaları içerik değişmemek kaydıyla gidilecek yerlerin açılış kapanış ve rezervasyon saatine göre değişiklik gösterebilir.
Yanınızda yağmurluk yada şemsiye bulundurmanız, Rahat yürüyüş ayakkabıları tercih etmeniz önerilir.

Herhangi bir sağlık probleminiz yada seyahat süresince sürekli kullanmak zorunda olduğunuz iğne ilaç gibi medikal malzeme varsa seyahat danışmanlarımıza bilgi vermeniz önemle ricadır.

Fiyata Dahil Hizmetler
Tur fiyatına dahil hizmetler aşağıda listelenmiştir.
 • İstanbul – Taşkent – İstanbul uçak bileti..
 • İç hat uçak bileti : Taşkent - Urgenç
 • 8 gün boyunca grup büyüklüğüne göre araçla Tüm transferler ve turlar..
 • Semerkant – Taşkent Hızlı tren bileti
 • Programdaki eserlerin ve ziyaret mekanlarının giriş ücretleri
 • Tüm seyahat devamında araçta çay , su , kahve ikramı(periyodik)
 • 7 Gece otel konaklaması
 • Canvas Hotel 4* veya benzer tip otel ( Çimkent‘te 1 Gece )
 • Grand mir otel 5* veya benzer tip otel ( Taşkent’te 1 Gece )
 • Bek Hotel 4* veya benzer tip otel ( Hiva’da 2 Gece )
 • Omar Hayyam Hotel 4* veya benzer tip otel ( Buhara’da 2 Gece )
 • MALİKA DİYORA Hotel 4* veya benzer tip otel ( Semerkant’ta 1 Gece )
 • Otellerdeki tüm kahvaltılar 7 sabah kahvaltısı
 • 1. günkü sabah kahvaltısı özel restoran yada otelde
 • 7 akşam yemeği Programdaki akşam yemekleri (bazen otel bazen restoran)
 • Son gece veda yemeği Taşkent
 • Zorunlu seyahat sigortası..(mesleki sorumluluk sigortası)
 • Tüm seyahat devamında Türkçe bilen rehber hizmeti
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Tur fiyatına dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştir.
 • Öğlen Yemeği
 • Seyehat Güvence Paketi(25USD)

Rezervasyon Tarihi

 • Taksitli Fiyat -
 • Peşin Fiyat 1500 $
 • 0-6 Yaş -
 • 7-12 Yaş -