Orta Asya Turu

8 Gün 7 Gece

En Yakın Tarih
28 Haziran 2024 - 06 Temmuz 2024
Orta Asya Turu
Orta Asya Turu
Orta Asya Turu
Orta Asya Turu
Orta Asya Turu
Orta Asya Turu
Orta Asya Turu
Orta Asya Turu
Orta Asya Turu
Orta Asya Turu
 • Tur Programı

  Neler Yapacağız

 • Tur Takvimi

  Tarihleri İnceleyin

 • Seyahat Öncesi

  Valizinizi Hazırlamadan

TUR GÜZERGAHI

 • 1. GÜN

  HAREKET

  Gece Saat: 22:00 Gibi İstanbul Havalimanında Buluşma. THY 01.30 İstanbul – Urgenç (Hiva) Uçağıyla Özbekistan’ın Hiva Şehrine Gidiyoruz. Saat 07.10’da Urgenç Havalimanına Varış. Guruba Özel Kahvaltı, Oda Müsaitliğe Göre Otele Yerleşmemizi Yapıyoruz. Yüzyıllardır Değişmeden Kalmayı Başaran, Tipik Ortaçağ Kent Kimliğini Koruyan Hiva’da Yürüyerek Şehir Turu Gerçekleştiriyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesinde Yer Alan İçan Kale ve İç Kalesi Olan Kunya – Ark (Eski Kale), Cuma Camisi, Said Alaaddin Mozolesi, Arap Han ve Muhammed Âmin İnak Medreseleri Göreceğimiz Yerler Arasındadır. Turun Devamında, Allakuli Han Medresesi, Taş Hovli Sarayı; Şehirde Belki de En Kutsal Mekân Olan Pehlivan Mahmud Mozolesi ve Son Dönem İslam Mimarisi Örneklerinden İslam Hoca Minaresini Görüyoruz. Akşam Yemeği Han Sarayda, Konaklama Otelimizde.
  1. Gece Konaklama Hiva’da

 • 2. GÜN

  HİVA | BUHARA

  Sabah Kahvaltısından Sonra Otelimizden Ayrılıyoruz ve Buhara’ya Hareket Ediyoruz. Yolculuğumuz Sırasında Orta Asya’nın En Büyük Çölü Kızıl Kum Çölünü ve En Önemli Akarsuyu Olan Amuderya Nehrinin Yanından Geçerek Buhara’ya Varıyoruz, Otele Transfer ve Akşam Yemeği Özel Bir Restoranda.
  2. Gece Konaklama Buhara‘da

 • 3. GÜN

  BUHARA

  Sabah Kahvaltısından Sonra Otelimizden Ayrılarak Buhara Turumuza Başlıyoruz. İsmail Samani Türbesi, Çeşme-i Eyüp Türbesi, Bolo Havuz Cami, Ark Kalesi, Leb-i Havuz, Takizergeran, Takisarrafan Kapalı Çarşıları, Magaki Attar Cami, Cuma Mescidi, Mir Arap Medresesi, Minare-i Kalan, Nasrettin Hoca Heykeli Göreceğimiz Yerler Arasındadır. Akşam Yemeğimizi Nadir Divan Begi Medresesinde Özbek Milli Folklor Gösterisi Eşliğinde Alacağız. Konaklama Otelimizde.
  3. Gece Konaklama Buhara’da

 • 4. GÜN

  BUHARA | SEMERKANT

  Sabah Kahvaltısından Sonra Otelimizden Ayrılıyoruz. Şah-ı Nakşibendi Hazretlerinin Ziyaret Edilmesi, Hara Emirlerinin Yazlık Sarayı Sitori-i-Mokhi Khosa Sarayının Geziyoruz. Yaklaşık 3 Saatlik Bir Yolculuğun Ardından Buhara’dan Semerkant’a Ulaşıyoruz. Semerkant Şehrine 25 km. Kala Çelek Köyünde Bulunan imam Buhari Hz. Türbesini Ziyaret Ediyoruz. Türbe Ziyaretinin Ardından Konigil Köyünde Bulunan Zarif Aka Atölyesini Ziyaret Ediyoruz. Atölyede Dut Ağacından İlk Kâğıt Yapımı Tekniklerini İzledikten Sonra Semerkant’a Hareket Ediyoruz. Öğlen Semerkant’a Varmış Oluyoruz. Otele Yerleşim Yaptıktan Sonra Semerkant Gezimize Başlıyoruz. Uluğ Bey Rasathanesi, Şah-ı Zinde Türbeleri (Nekropoli), Hz. Hızır Cami (Dışarıdan) Göreceğimiz Yerler Arasında. El-Merosı Tiyatrosuna Transfer Oluyoruz ve Özbek Milli Elbisesi Evolüsyonu Göstergesini (Yöresel Elbiselereler Günümüze Kadar Değişen Özbek Kültür Gösterisi) Seyredeceğiz. Aksam Yemeği Restoranda, Konaklama Otelimizde.
  4. Gece Konaklama Semerkant’ta

 • 5. GÜN

  SEMERKANT

  Sabah Kahvaltısından Sonra Otelimizden Ayrılıyoruz, Semerkant Turumuza Sırasıyla; İmam Maturidi, Emir Timur Türbesi, Registan Meydanı (Uluğ Bey Medresesi, Tillekari Cami, Şir-Dor Medresesi), Bibi Hanım Cami, Bibi Hanım Türbesini Görerek Siyap Pazarında Alışveriş̧ İmkânı ve Serbest Zaman. Gezilerimizi ve Alışverişimizi Tamamladıktan Sonra Semerkant Şehrinin En Muhteşem Restoranında Veda Yemeğimizi Alıyoruz. Yemekten Sonra Akşam Konaklama Otelimizde. Akşam Yemeği Otelimizde. 
  5. Gece Konaklama Semerkant’ta

 • 6. GÜN

  TAŞKENT

  Sabah Kahvaltısından Sonra Otelimizden Ayrılarak Taşkent’e Hareket Ediyoruz. Hızlı Trenle Bağımsızlık Meydanını ve Emir Timur Meydanını Görerek Şehitler Meydanına Hareket Ediyoruz. 2. Dünya Savaşında Ruslar ve Ukraynalılardan Sonra En Çok Şehit Veren Özbekistan’ın Şehitler Meydanı Görüyoruz. Hazreti İmam Kompleksi, Burak Han Medresesi, Keffal Şaşi Türbesi, Hazreti Osman Dönemine Ait Kur’an-ı Kerim’in Orijinal Mushaf-ı’nı Ziyaret Ediyoruz. Kökeldaş Medresesi Sonrasında Akşam Yemeği ve Konaklama için Otelimize Gidiyoruz.
  6. Gece Konaklama Taşkent’te

 • 7. GÜN

  ÇİMKENT | YESİ

  Sabah Kahvaltısından Sonra Otelimizden Ayrılarak Gümrük İşlemleri için Kazakistan Sınır Kapısına Hareket Ediyoruz. Gümrük İşlemlerinin Ardından Çimkent’e Seyahat Ediyoruz. Otele Yerleştikten Sonra, Türkistan Özerk Bölgesi Yesi Şehrinde, Unesco Dünya Mirası Listesinde Yer Alan, Tarihte Bilinen İlk Büyük Türk Mutasavvıfı Unvanını Taşıyan, Büyük Din Âlimi Hoca Ahmet Yesevi Hazretlerini Ziyaret. Sonrası Çimkent’e Dönüş, Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.
  7. Gece Konaklama Çimkent’te

 • 8. GÜN

  TAŞKENT | DÖNÜŞ

  Sınır İşlemleri ve Tekrar Özbekistan’a Geri Dönüyoruz. Özbekistan Taşkent’te Gezemediğimiz Yerleri Tamamlıyoruz. Sonrasında Akşam Saat: 21.00’de Akşam Yemeği için Özel Bir Restorana Geçiyoruz. Saat 23.30’da Havalimanına Hareket Ediyoruz. Sabah 02.45 Uçağıyla Dönüş 05.55’te İstanbul Havalimanı’na Varış.

 • Ekstra Turlar

  PROGRAMIN İÇİNDEKİ EKSTRA TUR BİLGİLERİ

 • !

  OTEL BİLGİLERİ

  •    Hiva'da 1 Gece Erkin Palace veya Benzer Otel'de

  •    Buhara'da 2 Gece Omar Hayyam veya Benzer Hotel'de

  •    Semerkant'ta 2 Gece Sogdiana veya Benzeri Hotel'de

  •    Taşkent'te 1 Gece L’Umiere veya Benzeri Hotel'de

  •    Çimkent'te 1 Gece Canvas veya Benzeri Hotel'de

   BAZI TARİHLERDE BENZER KONSEPTE FAKAT FARKLI OTELLERDE KALINABİLİR

 • !

  NOT

  Bu Organizasyon, İstanbul’da Başlar ve Biter. İstanbul’daki Buluşma Noktasına Ulaşımı Misafirlerimiz Kendileri İmkânlarıyla Sağlayacaktır. Bu Ulaşımda Yaşanacak Herhangi Bir Aksaklıktan Acentemiz Sorumlu Değildir.

Bu tur için tarihler aşağıda listelenmiştir.
Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Durum
28 Haziran 2024 06 Temmuz 2024 Aktif
20 Eylül 2024 27 Eylül 2024 Aktif
Bu tur için dikkat etmeniz gereken konular aşağıda belirtilmiştir.

Katılacağınız Turla İlgili; Kalkış Saati ve Kalış Yeri, Hava Durumu, İzlenecek Rota Gibi Genel Bilgilendirmeler Tur Hareket Etmeden 2 Gün Önce Tarafınıza Yapılacaktır.

1.785,00 USD

Başlayan Fiyatlarla (Kişi Başı)

Single Konaklama 395,00 USD Tek konaklamalarda tur ücretine ek olarak ödenir.

Taksit Seçenekleri
Tur Programı Yazdır Rotayı Görüntüle +90 (462) 323 10 24

Fiyata Dahil Hizmetler

İstanbul – Hiva – Taskent - İstanbul Uçak Bileti THY

8 Gün Boyunca Grup Büyüklüğüne Göre Araçla Tüm Transferler ve Turlar

Semerkant – Taşkent Hızlı Tren Bileti

1. Gün Sabah Kahvaltısı Gruba Özel

7 Sabah Kahvaltısı Otellerde

7 Gece Konaklama Otellerde

7 Akşam Yemeği (Bazen Otel Bazen Restoran)

Son Gece Veda Yemeği Taşkent 8. Gün

Erkin Palace 4* veya Benzer Tip Otel (Hiva’da 1 Gece)

Omar Hayyam Hotel 4* veya Benzer Tip Otel (Buhara’da 2 Gece)

Sogdiana Hotel 4* veya Benzer Tip Otel (Semerkant’ta 2 Gece)

L’Umiere Hotel 4* veya Benzer Tip Otel (Taşkent’ Te 1 Gece)

Canvas Hotel 4* veya Benzer Tip Otel ( Çimkent’te 1 Gece)

Hiva Şehrinde Folklor Show

Semerkant Şehrinde El-Mirası Tiyatrosunda Elbise Gösterisi

Buhara Şehrinde Nadir Divan Begi Medresesinde Folklor Show

Rehberlik Hizmeti

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri

Kapsamlı Seyahat Sigortası

Bültene kayıt olun

Tüm haberlerden ve yeniliklerden haberiniz olsun