Trenle Kafkaslar

KARADENİZDEN HAZARA TRENLE

01.01.1970 - 01.01.1970
Tur programı
Sizler için hazırladığımız turları inceleyin
 • Rota Detay

  TRENLE KAFKASLAR TURU

  BATUM | TİFLİS | BAKÜ

 • 1 Gün

  Batum - Tiflis

  Saat 07:30 da Trabzon’ dan hareket yolda vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında Sarp Sınır Kapısına varış. Gümrük işlemlerimiz sonrası aracımızla Batum ‘a geçiyoruz. Kısa bir dinlenme ve öğlen yemek molası sonrası Batum tren garından saat 17.30 da koltuklu çift katlı trenimizle Tiflis ‘e gidiyoruz. Muhteşem doğa manzaraları eşliğinde beş saatlik bir yolculuk sonrası saat 22.30 da Tiflis ‘e varış hafif bir akşam yemeği ve Sharden barlar sokağında serbest zaman konaklama otelimizde. 1.geceleme – Tiflis

 • 2 Gün

  Tiflis

  Sabah kahvaltı sonrası Gürcistan ‘ın ilk yerleşim alanı olan Kartlis krallığının başkenti Aragvi ve Kura nehirlerinin birleştiği noktada kurulan tarihi MTSHKETA şehrine geliyoruz. (Merkeze 9 Km uzaklıkta) UNESCO Dünya kültür mirası listesinde yer alan 6. yy eseri JVARİ MANASTIRI ’nı uzaktan görüp 11. yy. eseri Svetitskhoveli manastırını gezip sokak satıcılarından alışveriş yaptıktan sonra Tiflis ’e geri dönüyoruz. Şehir turumuza başlıyoruz. TİFLİS; Asya ‘nın çok ilgi çeken kentlerinden birisi olma özelliğini de taşıyor. Türklerin, Azerilerin, Ermenilerin ve Gürcülerin bir arada olduğu Eski Tiflis ‘E Gidiyoruz. Kura Nehri , Metehi Körüsü , Metehi Kilisesi , Teleferik , Narikala Kalesi, Osmanlı Hamamı Tarihi Rengârenk Tiflis Evleri ‘, Osmanlı Dönemine Ait Cuma Camii, Rustaveli Caddesi, Eski Parlemonto Binası, Antika Pazar’ını gördükten sonra Orta Doğu Ülkelerindeki en büyük 3. Katedral olan SAMEBA KATEDRALİ ‘ni görme fırsatı elde ediyoruz. Laz ve Gürcü kültürünün açıkça gözlenebildiği AÇIK HAVA ETNOGRAFYA MÜZESİ sonrası turumuzu tamamlayıp akşam yemek molası sonrası saat 21.40’da yataklı trenimizle Bakü ye hareket ediyoruz. 2.geceleme – Tiflis -Bakü Treni

 • 3 Gün

  Bakü

  Sabah saatlerinde Rüzgarlar şehri Bakü’ ye varış sabah kahvaltı molası ( extra) müsaitliğe göre otelimize yerleşme kısa bir dinlenme sonrası Bakü şehir merkezini gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Azerbaycan’ın İslamiyet öncesi geçmişinde önemli bir yer tutan ve hala kültürel birer çekim merkezi olan Ateşgah (Ateş Tapınağı) nı ziyaret ediyoruz. (Zerdüş tapınağı) , Yanar dağ , İceri şehir ( eski şehir ). yirmi sekiz metre yüksekliğinde zamanında Hazar denizi kenarında bir uçurumun kenarına inşa edilen kız kulesi UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Şirvan hükümdarı tarafından yaptırılan Shirvan şahlar sarayı Bakü ’nün tarihi bir rezervidir. Bakü ’nün kalbinde görkemli surlarla çevrili eski şehri geziyoruz. Halı müzesi ile bugünkü programımızı bitiriyoruz. Akşam yemek molası konaklama otelimizde 3.geceleme- Bakü

 • 4 Gün

  Bakü [14 VE 18 HAZİRAN HAREKETLİ TURLARIMIZDA EURO 2020 MAÇLARINDA MİLLİ TAKIMIMIZIN YANINDAYIZ]

  Sabah kahvaltı sonrası Azerbaycan turizm merkezlerinden biri olan Bakü’ ye 70 km mesafede olan 600.000’den fazla duvar kabartmasının bulunduğu, Azerbaycan’ın arkeolojik eserler bakımından en zengin bölgesi olan ve UNESCO Dünya Mirası listesindeki Qobustan’a doğru yola çıkıyoruz. Burada geçmişi 40.000 yıl önceye dayanan kaya sanatının örneklerini görme ve fotoğraflama şansını bulacağız. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Bakü ‘ye dönüyoruz. Akşam yemek molası Tavrov meydanında serbest zaman konaklama otelimizde. 4.geceleme -Bakü

 • 5 Gün

  Bakü

  Sabah kahvaltı sonrası Bakü şehir merkezini gezmeye devam ediyoruz. , Flame tower , Bayrak meydanı , Ateş kuleleri , Haydar Aliyev kabri , Türk şehitliği , Haydar Aliyev kültür merkezi , Bakü sahil parkı , tekne turu alışveriş için serbest zaman göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemek molası sonrası tren garına gidiyoruz. 20.40 yataklı trenimizle Tiflis ‘e hareket. 5.geceleme-Bakü-Tiflis Treni

 • 6 Gün

  Tiflis –Kutaisi – Batum

  Sabah saatlerinde Tiflis’ e varış kahvaltı molası ( extra ) sonrası Tiflis ten ayrılıyoruz. Aracımızla Gori ve Zeztafon şehirlerin den geçip KUTAİSİ şehrine varıyoruz. Şehrinde Gürcistan ’ın en büyük mağarası PROMETHEUS gezip Batum şehrine geçiyoruz. ( extra aktivite ) Gürcü gecesi Akşam yemeğimizi nefis gürcü yemekleri ve eğlencesi eşliğinde alabiliriz. konaklama otelimizde. 6.geceleme- Batum

 • 7 Gün

  Batum - Trabzon

  Sabah kahvaltımızı BATUM ‘daki otelimizde aldıktan sonra Batum şehir turumuza başlıyoruz. 1866 Osmanlı yapımı Orta Camii, Piazza Meydanı, Ermeni Ve Rus Ortodoks Kiliseleri, Avrupa Meydanı, Altın Post Heykeli ,Poseidon Heykeli, Batum Bulvar Parkı, Ali Nino Heykeli ile Batum turumuzu tamamlayıp TÜRKİYE ‘ye doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Gümrük işlemlerimiz sonrasında SARP SINIR KAPISI ‘ndan TÜRKİYE ‘ye giriş yapıyoruz. Zamanımıza göre Rize merkez, Rize bezi yapım atölyeleri , Çay fabrikası ve Sürmene’de bıçak yapım atölyelerini gezip Trabzon da Kafkas rüyasının sonuna gelerek vedalaşıyoruz.

 • ! NOT

  Yukarıdaki Fiyatlar İki Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyatlarıdır, Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Konaklamak Kaydı İle Geçerlidir.Rehber Program Sıralamasında Ve Güzergahında Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir, Tur Başlangıç Ve Bitiş Noktası Trabzon Olmak Kaydı İle Güzergah Değişikliği Hakkı Saklıdır.


Tur Takvimi
Bu tur için tarihler aşağıda listelenmiştir.

01.03.2020 - 07.03.2020

24.05.2020 - 30.06.2020

31.07.2020 - 06.08.2020

23.08.2020 - 29.08.2020

04.10.2020 - 10.10.2020


Seyahat Öncesi Notlar
Bu tur için dikkat etmeniz gereken konular aşağıda belirtilmiştir.

BU PROGRAM VİZE SİZDİR.
Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
Gündönümü Tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 25 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gündönümü Tur sorumlu tutulamaz.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.
Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
Ekstra Turların gün içerisindeki zamanlamaları içerik değişmemek kaydıyla gidilecek yerlerin açılış kapanış ve rezervasyon saatine göre değişiklik gösterebilir.
Yanınızda yağmurluk yada şemsiye bulundurmanız, Rahat yürüyüş ayakkabıları tercih etmeniz önerilir.
Herhangi bir sağlık probleminiz yada seyahat süresince sürekli kullanmak zorunda olduğunuz iğne ilaç gibi medikal malzeme varsa seyahat danışmanlarımıza bilgi vermeniz önemle ricadır.

Fiyata Dahil Hizmetler
Tur fiyatına dahil hizmetler aşağıda listelenmiştir.
 • Ulaşım Trabzon-Batum Otobüs Transferi
 • Batum-Tiflis-Bakü Tren Biletleri
 • Bakü-Tiflis-Batum tren Biletleri
 • 6 gece konaklama (4 gece otel+ 2 gece yataklı Tren)
 • 4 Sabah Kahvaltısı (Otellerde)
 • 2 Sabah Kahvaltısı (Restaurantta)
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Milli Park Alanlarına Giriş Ücreti
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Tur fiyatına dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştir.
 • Yurt dışı çıkış pulu ( 50TL)
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Tren konaklamaları sonrası sabah kahvaltıları
 • Öğle yemekleri
 • Ekstra turlar

Rezervasyon Tarihi

 • Taksitli Fiyat -
 • Peşin Fiyat 399 €
 • 0-6 Yaş -
 • 7-12 Yaş -