İsviçre Fransa - Tur Programı

 • Rota Detay

  Alp Dağlarından Gök Mavisi Kıyılara

  Alp Dağlarının karlı tepelerinin eteklerinde yeşilin her bir tonunu görebileceğiniz doğa harikası İsviçre köylerinden , dünyanın en modern şehirlerine , oradan Fransa’nın en gözde mavi kıyılarına uzanan muhteşem bir doğa, lezzet ve kültür turuna ne dersiniz ?

  8 Gün / 7 Gece
  İsviçre & Fransa ( Extra Tur yok ! )

  Uçuş Bilgileri:

  Türk Hava Yolları

  27 NİSAN 2019 İSTANBUL -ZÜRİH TK1907 07:15 /09:15
  04 MAYIS 2019 NİCE -İSTANBUL TK1816 18:20 /22:20

 • 1 Gün

  İstanbul – Zürih – Lugane Gölü - Zürih

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 04:00’da buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1907 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:05’te Zürih’e hareket. Yerel saat ile 09:05’te varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile Lugano Gölü’ne hareket ediyoruz. Muhteşem doğası ile Alp Dağları’nın eteklerinde bulunan Lugano Gölü’nün etrafındaki sokakları keşfedeceğiz. Buradaki gezimizin ardından Zürih’e dönüyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Dünyanın yaşam kalitesi en gelişmiş şehri olarak anılan Zürih’te yapacağımız şehir turumuz sırasında Lindenholf, Saat Kulesi , Zürih Katedrali göreceğimiz önemli yerler arasında. Turumuzun bitiminde buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 2 Gün

  Zürih – Alp Köyleri & Ren Şelaleleri – Peynir Fabrikası Ziyareti :

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün sürecek Alp Köyleri turumuza başlıyoruz. İlk durağımız geleneksel evleri ve masal gibi manzarası ile Appenzell Köyü olacak. Muhteşem Ren Vadisi ve Vorarlberg mazaralı eşliğinde yolumuza devam edecek ve bir doğa harikası olan Neuhausen Şelalesi’ni göreceğiz. Ardından ünlü peynir markası Appanzell Stein Peynir fabrikasını ziyaret edeceğiz. Burada üretim hakkında bilgi alacağız. Turlarımızın bitiminde Zürih’e dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 3 Gün

  Zürih – Bern – Montro (Chillon Kalesi) – Lozan - Cenevre

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan ortaçağ şehri Bern’e hareket ediyoruz. Burada yapacağımız şehir turumuz sonrası ülkenin en şirin kentlerinden biri olan Montro’ya hareket ediyor ve adeta İsviçre’nin simgesi haline gelmiş olan Chillon Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise .Dünya Savaşı sırasında barış anlaşmalarının yapıldığı ve ülkemiz içinde önemi büyük olan Lozan şehrine hareket ediyoruz. Lozan’ı keşfettikten sonra bir zamanlar Birleşmiş Milletler’e ev sahipliği yapmış olan Cenevre şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız şehir turumuzda Leman Gölü , Mont Blanc Köprüsü , Brunswick Anıtı , Avenue De France , Katedral , Jean Jacques Rousseu Adası , Birleşmiş Milletler Binası göreceğimiz önemli yerlerden bazıları. Turumuzun bitiminde buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 4 Gün

  Cenevre – Annecy – Lyon :

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Alp Dağlarının eteklerinde kurulmuş olan ve muhteşem manzarası , rengarenk evleri ile adeta bir masal diyarını andıran Annecy şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben burada yapacağımız şehir turumuz sonrası , Fransa’nın üçüncü büyük şehri Lyon’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Gastronomi başkenti olarak anılan şehir mutfak kültürü ile ön plana çıktığı kadar , Saone ve Rhone nehirlerinin içinden geçerek oluşturduğu doğal güzelliği ile de ünlüdür . Turumuz sırasında UNESCO koruması altındaki Eski Lyon Bölgesi , şehrin Romalılar tarafından kurulduğu nokta olan Fourviere tepesindeki Notre Dame Katedrali , duvar sanatının doruk noktası olan Fresque de Lyonnais Binası , Güzel Sanatlar Müzesi , Belediye Binası ve Bartholdi Çeşmesinin bulunduğu Place de Terraux , Opera Binası, Küçük Prens ve St Exupery’in heykellerinin bulunduğu Place Bellecour Meydanı ve son olarak ipek dokuma atölyeleri ile ünlü Crois-Rousse bölgesi göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun bitiminde buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 5 Gün

  Lyon – Avignon – Aix An Provence – Marsilya :

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Avignon’a doğru yola çıkıyoruz. Tipik bir Orta Çağ kasabası şehri olan Avignon ,70 yıl boyunca papalık merkezi olarak kullanılmıştır. Şehrin surlarının ardında bulunan Palais del Papas ( Papalık Sarayı) , papalık Vatikan’a taşındıktan sonra yazlık saray olarak kullanılmıştır. Ayrıca ünlü Benezet Köprüsü göreceğimiz yerler arasındadır. Buradaki gezimizin ardından bir sonraki durağımız ise “Lavanta Kokulu Sanat Kenti” Aix-en-Provence . Gezimize Rotende Bölgesi ve şehrin Champs Elyess’si olarak bilinen Cours Mirabeau bulvarından başlayacağız. Sonrasında yol üzerinde doğal su kaynaklarının zenginliğini gösteren 200 adet çeşmesinden bazılarını , astrolojik saati ve mevsimlere göre değişen döner figurleri bulunan çan kulesi ile belediye binasını ve tarihi postane binasını göreceğiz. Turumuzun bitiminde bir liman şehri olan Marsilya’ya doğru devam ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik olarak yapacağımız şehir turumuz sonrası buradaki otelimize yerleşeceğiz. Konaklama otelimizde.

 • 6 Gün

  Marsilya – St.Tropez – Cannes – Nice :

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve bir zamanlar balıkçı kasabası iken zamanla sanatçıların yerleşmesi ile ünlenen ve dünya jet sosyetesinin en popüler tatil destinasyonları arasında girmiş olan St. Tropez’e doğru yola çıkıyoruz. Bu popüler kasabayı ziyaretimizin ardından her sene düzenlenen film festivali sayesinde bir çok ünlünün ziyaret ettiği ve plajları ile ünlü Cannes’a gideceğiz. Yat limanı ve festival sarayını gördükten sonra ise son durağımız Fransız Rivierası’nın en güzel şehirlerinden olan Nice olacak. Burada yapacağımız şehir turumuzda promenade des Anglais Bulvarı ,Hotel Negresco ,Massena Meydanı ,Çiöek Pazarı ve Adliye Sarayı göreceğimiz önemli yerler arasında. Turumuzun bitiminde buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 7 Gün

  Nice – Eze Köyü – Monaco & Monte Carlo – Nice

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından muhteşem Cote D’azur kıyıları turumuza başlıyoruz. İlk durağımız tarihi M.Ö 2000’li yıllara dayanan Akdeniz’e hakim muhteşem bir manzaraya sahip Eze Köyü olacak. Köyün sanat galeri ile dolu dar sokaklarını keşfedeceğiz. Sonrasında ise Avrupa’nın en gözde lüks şehirlerinden olan Monaco & Monte Carlo turumuzu gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Yürüyerek keşfedeceğimiz Monoca’da bir tarafta daracık sokakları ve kemerli geçitleri ile ortaçağ havasını koruyan eski şehri , diğer tarafta ise lüks arabalar ve ihtişamlı casinoları ile Monte Carlo’yu keşfedeceğiz. Turumuzun sonrasında Nice’teki otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 8 Gün

  Nice – St.Paul De Vence – İstanbul :

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve bölgenin en güzel köylerinden olan ve 1950’den itibaren pek çok tanınmış yazar , şair ve ressamın yerleşmesi ile ün kazanmış “Sanatçılar Koyu” olarakta bilinen St.Paul de Vence’e hareket ediyoruz. Muhteşem sanat galerileri bulunan Akdeniz’in yamacına kurulmuş bu güzel Ortaçağ kasabasındaki gezimizin ardından havalimanına hareket edeceğiz. Türk Hava Yolları’nın TK1816 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:20’de hareket. 22:20’de İstanbul’a varış .Turumuzun sonu

 • ! NOT

  Yukarıdaki fiyatlar iki ya da üç kişilik odada kişi başı fiyatlardır. Fiyatlar Tur programı yayınlandığı gün geçerli olup acenta fiyat değişikliği hakkını saklı tutar. Rehber program sıralamasında değişiklik hakkına sahiptir.

Fiyata Dahil Hizmetler
Tur fiyatına dahil hizmetler aşağıdaki gibidir.
 • THY İLE İstanbul /Zürih /Nice / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • 7 gece oda kahvaltı konaklama (Zürih 2-Cenevre 1-Lyon 1-Marsilya 1-Nice 2)
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Türkçe Tur Liderliği Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Tur fiyatına dahil olmayan hizmetler aşağıdaki gibidir.
 • TRABZON – İSTANBUL -TRABZON UÇAK BİLETİ
 • Yurt dışı çıkış harcı (15TL)
 • Öğle Yemekleri ve Akşam Yemekleri
 • Fazla bagaj ücreti
 • Vize (120 Euro )
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ ( Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %20 oranındadır. Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli ile sınırlıdır.Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Tur Takvimi
Bu tur için tarihler aşağıda listelenmiştir.
Fiyat Bilgisi
Bu tur için fiyat bilgisi aşağıda listelenmiştir.
 • Taksitli Fiyat -
 • Peşin Fiyat 1799 €
 • 0-6 Yaş -
 • 7-12 Yaş -
Önemli Notlar
Bu tur için dikkat etmeniz gereken konular aşağıda belirtilmiştir.

Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Fiyat değişikliği hakkı saklıdır.