Büyük Balkan Turu - Tur Programı

 • Rota Detay

  Bir Turdan Daha Fazlası

  Balkanlarda 9 Ülke

 • 1 Gün

  Hareket

  Saat 22:00 de Sabiha Gökçen Havalimanın dan , 22:30 da sonrasında Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden 23:00 da Atatürk Havalimanın dan gelen misafirlerin alınması. (Uçakla gelenler bu harekete göre biletini almalıdır)İstanbul Tekirdağ güzergahını takiben Yunanistan’a hareket. Yol üzerinde verilecek gerekli molalar sonrası İpsala Sınır Kapısına varış.Gümrük işlemleri sonrasında Meriç Nehri üzerinden Yunanistan a giriş.

 • 2 Gün

  Gümülcine - İskeçe - Selanik

  Sabah saatlerinde Gümülcine’ ye varış. Gruba özel mini bir kahvaltı sonrasında Gümülcüne Şehir Turu:1928 yılında kurulan Gümülcüne Türk Gençler Birliği Derneğinde Hakiki Türk kahvesi ve çay molasından(zamana bağlı)sonra İskece’ye hareket varışımızın ardından Panoramik İskeçe Turu ve İskeçe Türk mahallesini ziyareti sonrası Selanik’e hareket. Atatürk Evi ziyareti sonrasında Selanik Şehir Turu :Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Selanik Kalesi ve panoramik olarak Osmanlı ve Bizans eserleri görülecek yerler arasındadır.Otele yerleşme ve dinlenme süresi.1.geceleme.Selanik

 • 3 Gün

  Selanik - Manastır - Ohri

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası hareket Makedonya ya hareket, Niki Sınır Kapısına varış Gümrük işlemleri sonrasında Makedonya ya giriş ve Manastır Şehir Turu : Atatürk’ün 4 yıl kaldığı Manastır Askeri İdadisi ve Arkeoloji Müzesi,Eski Türk Çarşısı, Kadı Camii ve İshak Pasa Camii ziyareti sonrası serbest zaman.Ohri' ye hareket ve varışımızı takiben Ohri Şehir Turu :UNESCO tarafından dünya mirasına alınarak koruma altına alınan Ohri Antik Kenti , Antik Tiyatro ,Çar Semoil Kilisesi, Osmanlı evleri, Kiril Alfabesini yazan Kiril Kardeşler Heykeli gezilerini yaptıktan sonra serbest zaman.2.Geceleme.Ohri

 • 4 Gün

  Tetova - Üsküp - Prizren

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Struga’ya hareket yaklaşık yarım saatlik yolculuktan sonra Struga’dayız.Panoramik Struga şehir gezisi ve Kara Drim ırmağının görülmesi. Tetova Alaca Camii ve Harabatibaba Tekkesi nin görülmesi sonrasında Üsküp’e varış.Üsküp Şehir Turu: Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Saat Kulesi, Eski Hanlar,Türk Çarşısı, Davut Paşa Hamamı, Köse Kadı Camii görülecek yerler arasındadır.Üsküp te serbest zaman sonrasında Kosova ya hareket.Kosova Meydan Muharebesinde hileyle şehit edilmiş Sultan Murad Hüdvandigar’ın Camiini ve türbesi , Gazi Mestan Anıtı görülerek ve Priştine üzerinden Balkanlar’ın belki de en güzel ve en şirin kentlerinden birisi olan ve Osmanlıların 37 camii inşa ettikleri Prizren’e varış .Sinan Paşa Camii görüldükten sonra otele yerleşme ve dinlenme süresi.3.Geceleme.Prizren

 • 5 Gün

  İşkodra - Bar - Budva

  Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra İşkodra kalesi gezisi ve Karadağ a hareket.Karadağ da ki Müslüman bölgesi Bar Şehri, Budva,Kotor gibi liman kentlerini gezerek Trebinje’ye varış ve otele yerleşme.Gece İsteğe bağlı Dubrovnik Turu yapılabilir.4.Geceleme.Trebinje

 • 6 Gün

  Mostar - Poçitel

  Sabah kahvaltısından sonra hareket.Türk izlerini taşıyan Tarihi Türk köyü Poçiteli’i ziyaret. Burada büyük kuleye tırmanarak, Neretva nehrini seyredebilirsiniz. Rehberimizin belirttiği saatte Poçitelden ayrılarak Mostar a hareket.Bosna tarihinde efsaneleşen tarihi Mostar Köprüsü, Eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey Camisin den Mostar’ı seyretmeye doyamayacaksınız. Alışveriş için kısa bir mola.Zamana ve İsteğe bağlı ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini Ziyaret (Sarı Saltuk)5. Gece Saraybosna

 • 7 Gün

  Saraybosna

  Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Saraybosna Şehir Turu : İlk olarak 1992-1995 yıllarında yaşanan savaş şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’ in mezarının da bulunduğu şehitlik,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünün ardından Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip ünlü Osmanlı Çeşmesi’nden su içebilirsiniz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı gezisi,Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi ve Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey Camisini görülecek yerler arasındadır. Gezimiz sonrasında saat 13:00 -13:30 arası Belgrad a hareket .Akşam Belgrat varış ve otele yerleşme.6.Geceleme.Belgrad

 • 8 Gün

  Belgrad - Tuna Boyları

  Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Belgrat Şehir Turu : Bayraklı Camii ,Tuna ve Sava nehirlerinin buluştuğu nokta , Kale Meydan görülecek yerler arasında.Belgrad şehir turumuzu tamamladıktan sonra Sofya ya hareket.7.geceleme.Sofya

 • 9 Gün

  Sofya - Plovdiv

  Sabah kahvaltısı sonrasında Sofya Şehir Turu : Banyabaşı Cami, St.Nedelya Kilisesi, , Rus Kilise’si, Aya Sofya Kilise’si, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır.Sofya şehir Turu sonrasında Plovdiv’e varış ve şehir turu; Bizans-Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri ve antik tiyatroyu gördükten sonra Kapıkule Sınır Kapısına hareket.Gümrük ve Pasaport işlemleri sonrasında Türkiye ye geçiş .Gece 00.00 da İstanbul a varış.

 • EkstraTurlar

  Program İçerisindeki Ekstra Tur Bilgileri

  Dubrovnik Turu: Ulaşım - Rehberlik - Şehir Vergisi Park   .. EURO

  Sofya'da Akşam Yemeği: Yemek - Ulaşım - Folklor Gösterisi - İçecek   .. EURO

  Balon Turu: Gece sabaha karşı alınıp, sabah erken saatte dönüş gerçekleşir   .. EURO

  Blagay (Alperenler) Tekkesi :   .. EURO

  Belgrad Tekne Turu:   .. EURO

  Makedon Gecesi:Yemekli   .. EURO

 • ! NOT

  Yukarıdaki Fiyatlar İki Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyatlarıdır, Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Konaklamak Kaydı İle Geçerlidir.Rehber Program Sıralamasında Ve Güzergahında Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir, Tur Başlangıç Ve Bitiş Noktası Trabzon Olmak Kaydı İle Güzergah Değişikliği Hakkı Saklıdır.

  Gezilecek Şehir ve Ülkeler

  Gümülcine - İskeçe - Selanik YUNANİSTAN

  Manastır - Ohri - Tetova - Üsküp MAKEDONYA

  İşkodra ARNAVUTLUK

  Priştine - Prizren KOSOVA

  Bar - Budva KARADAĞ

  Dubrovnik HIRVATİSTAN

  Poçitel - Mostar - Saraybosna BOSNA-HERSEK

  Belgrad SIRBİSTAN

  Sofya - Plovdiv BULGARİSTAN

Fiyata Dahil Hizmetler
Tur fiyatına dahil hizmetler aşağıdaki gibidir.
 • İstanbul dan itibaren ulaşım(8 gün boyunca)
 • 7 gece otelde konaklama (4- 5 yıldızlı otellerde)
 • 8 Sabah Kahvaltısı (1.gün dahil)
 • 3 Akşam Yemeği
 • Şehir Turları
 • Rehberlik Hizmeti
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Tur fiyatına dahil olmayan hizmetler aşağıdaki gibidir.
 • Vize ( 130 €)-Yeşil Pasaport ‘a Vize Uygulanmaz
 • Tüm öğle yemekleri
 • Müze ören yerleri giriş ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)
 • Seyahat sigortası (15 Euro)
Tur Takvimi
Bu tur için tarihler aşağıda listelenmiştir.

06.06.2020 - 14.06.2020

19.09.2020 - 27.09.2020

Fiyat Bilgisi
Bu tur için fiyat bilgisi aşağıda listelenmiştir.
 • Taksitli Fiyat -
 • Peşin Fiyat 499 €
 • 0-6 Yaş -
 • 7-12 Yaş -
Önemli Notlar
Bu tur için dikkat etmeniz gereken konular aşağıda belirtilmiştir.

Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Fiyat değişikliği hakkı saklıdır.
 
Bilgilendirme
BU PROGRAM için Shengen Vizesi gereklidir.
Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
Gündönümü Tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 25 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gündönümü Tur sorumlu tutulamaz.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.
Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
Panoramik şehir turları maksimum 2 saat süren otobüs içerisinden yapılan şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.
Ekstra Turların gün içerisindeki zamanlamaları içerik değişmemek kaydıyla gidilecek yerlerin açılış kapanış ve rezervasyon saatine göre değişiklik gösterebilir.
Yanınızda yağmurluk yada şemsiye bulundurmanız, Rahat yürüyüş ayakkabıları tercih etmeniz önerilir.
Herhangi bir sağlık probleminiz yada seyahat süresince sürekli kullanmak zorunda olduğunuz iğne ilaç gibi medikal malzeme varsa seyahat danışmanlarımıza bilgi vermeniz önemle ricadır.