İran Turu - Tur Programı

 • Rota Detay

  Kuzey'den Güney'e İran Turu

  Tebriz(1) - Tahran (2) - İsfahan (2) - Yezd (1) - Şiraz (1)

 • 1 Gün

  Hareket

  Sabah Saat 10:00 da Trabzon dan Ağrı’ya hareket. Ankara ve diğer illerden gelecek misafirlerimizin 18:00 de Ağrı Havalimanından alınması ve Sınır Kapısına hareket. Gümrük İşlemleri sonrasında İran a giriş ve Tebriz’e hareket.

 • 2 Gün

  Tebriz

  Tebriz’e varışımızın ardından otelden yada özel restoranttan sabah kahvaltımızı alıyoruz ve gezimiz başlıyor .Tebriz Şehir Turu : Azerbaycan Müzesi ve halk arasında Gök Mescit diye bilinen Mescid-İ Kabud, Camii, Qajar Müzesi, Hakani Şirvani Parkı, Unesco Dünya Mirası Listesindeki Kapalı Çarşı görülecek yerler arasındadır. İsteğe bağlı öğlen yemeği molası sonrasında otele yerleşme ve dinlenme süresi. Akşam yemeği otelde yada özel restoranda 1.GECE TEBRİZ

 • 3 Gün

  Zencan - Tahran

  Sabah kahvaltısının ardından Tahran’a hareket. Yolumuz üzerinde Gonbad-e Sultaniye – Zencan kümbeti gezilerinin ardından Zencan’da isteğe bağlı öğlen yemeği ve akşam saatlerinde Tahran a varış . Otele yerleşme ve dinlenme süresi. Grupça akşam yemeği . 2.GECE TAHRAN

 • 4 Gün

  Tahran

  Sabah kahvaltısının ardından hareket , Tamgün Tahran Şehir turu : Saad Abad ve Gülüstan Sarayı,Doğa Köprüsü, İran Sanat Müzesi ,Ulusal Mücevher Müzesi (zaman ve izine bağlı) görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 3.GECE TAHRAN

 • 5 Gün

  Kaşan - İsfahan

  Sabah kahvaltısının ardından Kaşhan a hareket .Kaşhan a varışımızın ardından Kaşhan ı geziyoruz ve Menuçeri Evlerini görüyoruz. Kaşhan Çölünü görerek İsfahan a doğru yol alıyoruz . İsfahan Şehir Turu : Kare,Şeyh Lotfollah Camii, Çehel Sutun Sarayı, İsfahan şehir köprüsü görülecek yerler arasındadır. 4.GECE İSFAHAN

 • 6 Gün

  İsfahan

  Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz , Tam gün İsfahan gezisi, Nakşi Cihan, Khaju Köprüsü, Otuzüç Köprü, Jolfa Meydanı, İsfahan Vank Kilisesi, Kuş Bahçesi, Sekiz Cennet Bahçesi, Cehel Sutun görülecek yerler arasındadır. İsfahan da özel bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrasında geceleme otelimizde . 5.GECE İSFAHAN

 • 7 Gün

  Yezd

  Sabah kahvaltısının ardından Yezd ‘e hareket 3,5 saatlik yolculuk ve varış. Yezd Eskişehir İçinde Yolculuk , Yezd Mescid Camii, Su Müzesi görüldükten sonra akşam yemeği için özel restoranımıza hareket. Geceleme otelimizde 6.GECE YEZD

 • 8 Gün

  Şiraz

  Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz, Ateşgah, Sessizlik Kulesinin görülmesi sonrasında Şiraz a hareket. Yol üzerinde Pasargat gezisi sonrası otele yerleşme ve dinlenme süresi ve akşam yemeği . 7.GECE ŞİRAZ

 • 9 Gün

  Şiraz

  Sabah kahvaltısının ardından Pers İmparatorluğunun başkenti Persepolis’e hareket ve varış 2,5 saatlik gezimizin ardından Şiraz a hareket ve Şehir turu : Eram Bahçesi, Afif Abad Bahçesi, Sadi’nin Kutsal Alanı, Hafeze Mezarları, Naren cestan bahçesi akşam saat 21:00 ‘ de isteğe bağlı akşam yemeği ve gece 00:00 da havalimanı varış. Gece 03:00 İstanbul’a hareket, sabah saat 05:35'de İstanbul'a varış.

 • ! NOT

  Yukarıdaki fiyatlar iki ya da üç kişilik odada kişi başı fiyatlardır. Fiyatlar Tur programı yayınlandığı gün geçerli olup acenta fiyat değişikliği hakkını saklı tutar. Rehber program sıralamasında değişiklik hakkına sahiptir.

Fiyata Dahil Hizmetler
Tur fiyatına dahil hizmetler aşağıdaki gibidir.
 • Trabzon – Şiraz arası ulaşım 8 gün boyunca otobüsle
 • Şiraz –İstanbul uçak bileti
 • 7 gece konaklama 4-5 yıldızlı otellerde (1 gece Tebriz,2 gece Tahran , 2 gece İsfahan, 1 gece yezd,1 gece Şiraz )
 • 1 sabah kahvaltısı Tebriz’de
 • 7 sabah kahvaltısı
 • 7 akşam yemeği
 • Rehberlik hizmeti
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Tur fiyatına dahil olmayan hizmetler aşağıdaki gibidir.
 • Trabzon Haricindeki İllerden Ağrı Ya Ulaşım
 • Öğle yemekleri ve tüm yemeklerdeki içecekler.
 • Kapsamlı Seyahat sigortası 20 dolar.
 • Yurt dışı Çıkış Harcı ( 50 TL )
Tur Takvimi
Bu tur için tarihler aşağıda listelenmiştir.

04.10.2019 - 13.10.2019

18.01.2020 - 04.04.2020

05.06.2020 - 13.06.2020

09.10.2020 - 17.10.2020

Fiyat Bilgisi
Bu tur için fiyat bilgisi aşağıda listelenmiştir.
 • Taksitli Fiyat -
 • Peşin Fiyat 1140 $
 • 0-6 Yaş -
 • 7-12 Yaş -
Önemli Notlar
Bu tur için dikkat etmeniz gereken konular aşağıda belirtilmiştir.

Önemli Notlar
Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Fiyat değişikliği hakkı saklıdır.
 
Bilgilendirme
BU PROGRAM VİZESİZDİR.

Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

GÜNDÖNÜMÜ TUR, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gündönümü Tur bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Gündönümü Tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 25 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gündönümü Tur sorumlu tutulamaz.

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Panoramik şehir turları maksimum 2 saat süren otobüs içerisinden yapılan şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.
Ekstra Turların gün içerisindeki zamanlamaları içerik değişmemek kaydıyla gidilecek yerlerin açılış kapanış ve rezervasyon saatine göre değişiklik gösterebilir.

Yanınızda yağmurluk yada şemsiye bulundurmanız, Rahat yürüyüş ayakkabıları tercih etmeniz önerilir.
Herhangi bir sağlık probleminiz yada seyahat süresince sürekli kullanmak zorunda olduğunuz iğne ilaç gibi medikal malzeme varsa seyahat danışmanlarımıza bilgi vermeniz önemle ricadır.