Küba Turu - Tur Programı

 • ROTA DETAY

  BATI & ORTA KÜBA GEZİSİ

 • 1 Gün

  İSTANBUL - MOSKOVA - HAVANA

  24 Ekim akşamı İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde, saat 20.00’da Aeroflot Kontuarı önünde buluşma ve giriş işlemlerinden sonra, saat 00.25 ’de Aeroflot Havayolları’nın SU 2139Q sefer sayılı uçağı ile hareket. Yerel saatle 04.05’de Moskova ya varış. Uçak değişiminden sonra 07.10’de Aeroflot SU 150Q sefer sayılı uçuş ile Küba’nın başkenti Havana’ya hareket. Yaklaşık 11 saatlik bir uçuştan sonra Küba saati ile 12.40’ta Havana’ya varış. Saatlerinizi 7 saat daha geri almayı unutmayınız. Havaalanında karşılanmamızın ardından şehir merkezinde bulunan NACIONAL Hotel ’e özel otobüsümüz ile transfer. Hoş geldiniz kokteylimiz otelimizde olacaktır. Ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeğimiz otelde. Havana ya Hoş geldiniz!

 • 2 Gün

  HAVANA

  Sabah kahvaltısından sonra 8.30 da Hareket edecek şekilde tam günlük panoramik Havana şehir turu için otelden ayrılacağız. Etkileyici tarihinin yanında Dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50’li ve 60’lı yılların Amerikan arabalarına sıkça rastlanan, İspanyol mimarisinin muazzam örneklerine sahip Havana’yı tanımaya yönelik şehir turu gerçekleştirilecektir. Turumuz, modern Havana’dan başlar, art deko ve modern mimari ile karışık Vedado ve Miramar Bölgesi'nden geçer ve dünyaca ünlü Devrim Meydanı'nda ilerler. Morro Kalesinin den görüntü almak için ilerlerken Morro Kalesin de Bulunan Che nin Havana daki evini, Günümüzde Müzesini Geziyoruz. Devrimciler parkında Atatürk’ün büstünü ziyaret ediyoruz. Capitolio Binası’ndan başlayarak Central Park ve Opera Binası görülür. Hemingway in Dünyaca Meşhur Daiquri sini Florita barda onun Bardaki Bronz heykeliyle yudumluyoruz. Sonrasında Obispo Caddesi boyunca gezdikten sonra Eski Havana’nın Kolonyal tarzı meydanları karşınıza çıkacaktır. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asis gibi görkemli mekânları ve eski sokakları gezilirken çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan ve caddede bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar sizlere el sallayabilir. Kendinizi zamanda yolculuk yapmış gibi hissedeceksiniz. Öğle yemeğini yine Hemingway meşhur Mojitosunu içtiği LABudequita del Medio Restourant ta alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Şehrin En büyük yerel Alış veriş mekânı San Hose Pazarını ziyaret ediyoruz. Otelimize transfer. Akşam Programı için 07.00 lobide buluşuyoruz. Akşam yemeği için lobide buluşup California Restorana geçiyoruz. Daha sonra misafirlerimizle meşhur Tropicana gösterisini izleyeceğiz, ardından geceleme otelimizde olacaktır. NOT: Devrim müzesi Gezimiz bu Günün yoğunluğuna göre Rehberimiz tarafından Başka bir gün içinde de yapılı bilinir. TROPİCANA SHOW 1959 yılında devrime kadar Tüm Dünya jet sosyetesini ağırlamış, sahnesinde dünyanın en ünlü müzisyenleri çıkarmış Küba deyince akla gelen ilk gece kulübüdür. Küba’nın Turizm e açılmasından sonra 150 Tropicana dans okulu dansçılarının Showlarını sergilendiği bu kulüp, Turistlerin en gözde mekânıdır.

 • 3 Gün

  HAVANA - PINAR DEL RİO

  Sabah kahvaltıdan sonra saat 08.00'da otelden ayrılıyoruz; adanın tütün plantasyonunun en geniş yer kapladığı Unesco tarafından Dünya Koruma Mirası Listesine alınmış Vinales Vadisi'ne hareket ediyoruz. 1492 yılında Cristof Colomb’un burayı gördüğü zaman “İnsan gözünün görebileceği en güzel yer “ dediği vadinin tam gün yapılacak Pinar del Rio ve Vinales Turumuzda, önce tütün tarlaları (Montesinos Çiftliği) ziyaret edilerek ve. Tütünün nasıl yetiştirildiği hakkında bilgileneceğiz. Pinar del Rio'daki Tarihi Puro Fabrikası’nı ziyaret edilecektir Cueva del Indio Mağarasının içindeki nehri sandalla gezdikten sonra Öğle yemeğimizi burada İndian Cave Restoran’ında alacağız. Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel bir doğa ortamda “Mogote” üzerinde Leovigildo Gonzalez tarafından çizilmiş devasa bir yağlı boya tablo sizleri şaşırtacak. Son olarak rastgele seçeceğiniz bir yerli aileyi misafirliğe gidiyoruz ve onlarla sohbet ediyoruz. “Los Jazmines” tepesindeki Seyir terasından Vinales Vadisi manzarasını seyrettikten sonra Havana'daki otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği el tocororo restoran da alıyoruz. Not: Akşam dansa gitmek için serbest zaman. Tavsiyemiz Casa de la Musica de Miramar, Havana Cohiba bar ve Blues barlara gidebilirsiniz.

 • 4 Gün

  HAVANA

  Ernest Hemingway müze gezisi Kahvaltının ardından, son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway’in müze haline getirilmiş La Vigia çiftliğindeki evini gezeceğiz. Küçük bir Küba balıkçı köyü olan ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı yer olan ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gidip Las Terezzas restaurant’ da öğle yemeğimizi alacağız. Öğleyin saat 2 de Eski Amerikan Klasik arabalarla 1,30 saatlik gezimizi Miramar bölgesinde yapacağız. Akşam saat 8 de yemek için buluşuyoruz ve Akşam yemeğini Cafe Tavernada alıyoruz. Akşam için tur programı RESTOURANTE &BUENAVİSTA SOCIAL CLUB Havana Şehrine geldiğinizi hissettirecek Şehrin Eski havana kısmına gidiyoruz. Buenavista Socıal Club Müzisyenlerinin sahne aldığı güzel salsa müzikleri eşliğinde leziz deniz ürünleri içeren menüsüyle , eşsiz Küba Romun dan yapılmış Kokteylleri tatma zevkine varacağız . Otelden çıkış saatimiz 20.00’dır.Ana menü içerisine 2 İçki dâhildir.

 • 5 Gün

  HAVANA – TRINIDAD

  Sabah kahvaltıdan sonra saat 08.00’da özel otobüsümüz ile Matanzas Bölgesine hareket ediyoruz, ilk olarak Cienfuegos da İspanyol mimarisinin güzel örneklerini görebileceğimiz Cienfuegos da kentine gidiyoruz. Tarihi Thomas Terry Tiyatrosu ve harika manzarası ile De Vale Sarayı görüldükten sonra zamanın durduğu şehir Trinidad’a devam ediyoruz. Küba da ki vahşi doğayı görmek isteyenlerin ziyaret ettiği Zapata körfezine gidiyoruz. Ziyaretimize Küba daki Timsahların yaşam bölgesi olan Del Tesoro gölünde bulunan timsah çiftliği ziyaret ediyoruz. Belgesellerde Küba da ki balık avcılığına ve doğal yaşamın çekildiği Del Tesoro Gölünde özel olarak gezeceğimiz botlarla 1 saatlik göl gezimiz esnasında dünyanın en küçük Küba sinek kuşlarının, tropical timsah ve papağanların doğal yaşam yerlerini, Küba da bulunan 800 çeşit orkidenin yetiştiği doğal bölgede gezimize devam edeceğiz. Öğle yemeğinden sonra Trinidad Şehrine devam edilecek.

 • 6 Gün

  TRINIDAD

  Kolonyal Trinidad'ı gezerek UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Kübalıların gurur duyduğu şehri yakından tanıma fırsatınız olacaktır. Alışveriş için Chichi Ailesi’ne ait ve 300 senedir yöresel hediyelik imalatı yapan Alfarero Evi’ne gidilir. Gezimiz esnasında kocaman pencerelerden yüksek tavanlı evler seyredeceğiz. Çok popüler olan sallanan koltukları, evlerde bulunan değerli ahşaptan mobilyaları ve misafirperver Trinidad halkı sizi keyiflendirecek… Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedeceğiz. Tur sırasında, Şehir Müzesi (Cantero Müzesi), Plaza Mayor ve Santisima Trinidad Katedrali görülecek yerler arasında yer alıyor. Siz değerli misafirlerimizi canlı müzik eşliğinde Trinidad’a has ve tarihi bir kokteyl olan Canchanchara içmeye davet ediyoruz. Turun ardından öğle yemeği için otele dönüyoruz. Öğleden sonra Karayip Denizi’nin ılık sularında yüzme imkânı bulacaksınız. Varışımızda otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Her şey dâhil olarak konaklayacağımız otelimizde akşam yemeğimizi alıyoruz. Dileyenler yemek sonrası müzik ve dans için Casa De La Trova’ya gidebilirler.

 • 7 Gün

  TRINIDAD-SANTA CLARA-VARADERO

  Sabah kahvaltıdan sonra saat 08.00’da çıkış işlemlerini gerçekleştirip, yola çıkıyoruz. Öncelikle 260 yaşında, 44 metre uzunluğunda ve köle döneminde haberleşme aracı ve ibadete çağrı olarak kullanılan Manaca-Iznaga kulesini ziyaret edeceğiz. Şeker kamışı tarlalarının sahiplerine ait Senyorial Evi, antika “Trapiche” ve köle barakalarının harabelerini görebileceğiz. Turumuz Santi Spiritus bölgesindeki şeker kamışı tarlalarının olduğu bölümde sizler unutulmaz bir Buharlı tren gezisi ile devam edecek (Trenin Çalıştığı şanslı Günlerde Bu deneyimi gerçekleştiriyoruz. Tren istasyonunda bunu öğreniyoruz ) . Güzergâhımız üzerinde Santa Clara turunu gerçekleştiriyoruz. Tur dâhilinde önce kahraman Ernesto CHE Guevara’nın gerilla arkadaşları ve Latin Amerika’daki diğer 37 Devrimciler ile beraber ebedi uykusuna yattığı ve heyecanla beklenen Che'nin Anıt Mezarı ve Müzesi’ni ziyaret edip sonra da kahramanlık öyküsünün yazıldığı mekân olan Tren Blindado’ ya gidiyoruz. Öğle yemeğini Santa Clara da alıyoruz. Sonrasında Varadero’ ya transfer. Varışımızla beraber otele giriş işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Otelimizde her şey dâhildir.

 • 8 Gün

  VARADERO

  Sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman . Otelimizde her şey dâhil . CAYO BLANCO GEZİSİ: Özel Katamaran veya özel teknelerle (Katılım sayısına göre) Cayo Blanco gezisine davet ediyoruz. Snorkeller ile dalış, Karayiplere özgü renkli denizaltı hayatını ve siyah, kırmızı mercanları görme imkânı sağlıyoruz. Katamaranla deniz gezisi, yunuslarla birlikte görme imkânı ve bembeyaz kumsalda güneşlenme olanağı sağlıyoruz. Canlı Küba müzikleri eşliğinde öğlen yemeğimiz deniz ürünlerinden oluşuyor ve gün boyunca sınırsız içki sunuyoruz. Hareket saatimiz

 • 9 Gün

  VARADERO & HAVANA & MOSKOW

  Sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman . Dünyanın en ünlü sahillerinden biri olan, Varadero’ da turkuaz denizin ve bembeyaz kumsalın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için sabah erken kalkmanızı öneririz. Saat 09.30’da çıkış işlemleri gerçekleştiriyoruz. Saat 10.00'te Havana'ya Havaalanına transfer.Saat 15.35 AEROFOLT Havayolunu ile SU 151 Q sefer sayılı uçuş ile Moskova ya hareket. Geceleme uçaktadır. 03 Kasım Yerel saat sabah 10.00 da Moskova ya iniyoruz. SU 2132 Q sefer sayılı uçuş ile 12.45 de İstanbul a Hareket ediyoruz. Yerel saat ile saat 16.30 da İstanbul a varıyoruz..

 • ! NOT

  Yukarıdaki Fiyatlar İki Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyatlarıdır, Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Konaklamak Kaydı İle Geçerlidir.Rehber Program Sıralamasında Ve Güzergahında Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir, Tur Başlangıç Ve Bitiş Noktası Trabzon Olmak Kaydı İle Güzergah Değişikliği Hakkı Saklıdır.

Fiyata Dahil Hizmetler
Tur fiyatına dahil hizmetler aşağıdaki gibidir.
 • İstanbul & Havana AEROFLOT Havayolu ile Gidiş dönüş Uçak biletleri
 • 3 Gece Nacional Hotelde B.B Konaklama
 • 1 Gece Nacional Hotelde H.B Konaklama
 • 2 Gece Trinidad Brissa Del Mar Hotel& Benzeri Hotelde Her şey Dâhil Konaklama
 • 2 Gece Melia Varadero Hotel de Her şey Dâhil Konaklama
 • Tüm Transferler
 • Tur boyunca Türkçe Rehberlik .
 • Yarım Gün Havana Şehir Turu
 • DEVRİM MÜZESİ VE CHE MUZESİ ( EVİ )
 • Yarım Gün Trinidad Şehir Turu
 • LA Budequita del Medio Restourant ta öğle yemeği, 2 içki dâhil
 • Florita Barda Daiquri
 • Tropicana gösterisi Yarım Şişe Havana Rom dâhil.
 • Tam Gün Öğle yemekli Vinales ve Pınar Del Rio gezisi &
 • Öğle yemeği Menü Tavuk eti. 2 içki dâhil
 • Yarım gün KLASİK ARABALARLA 1.30 saat gezi
 • Buenavista Socıal Club, : ET menülü,2 içki dâhil. Canlı Küba müzikleri eşliğinde Salsa Unutulmaz Renkli gecesi Havana
 • CAYO BLANCO gezisi. Şnorkelle dalış ve Beyaz ada her şey dâhil Öğle yemeği adada 3 saat kalış,
 • Akşam yemeği California Restoran’da
 • Akşam yemeği El Toccorro Restoran’da
 • Yurtdışı Çıkış Vergisi (50 Tl)
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Tur fiyatına dahil olmayan hizmetler aşağıdaki gibidir.
 • Otel ekstralarınız,
 • Rehber, Otobüs şoförü, Bahşişleri 40 € İLK GUN REHBERE ÖDENECEK
 • Küba Vizesi 55 € (Yeşil Pasaportlar hariç)
Tur Takvimi
Bu tur için tarihler aşağıda listelenmiştir.

04.04.2020 - 12.04.2020

Fiyat Bilgisi
Bu tur için fiyat bilgisi aşağıda listelenmiştir.
 • Taksitli Fiyat -
 • Peşin Fiyat 2370 €
 • 0-6 Yaş -
 • 7-12 Yaş -
Önemli Notlar
Bu tur için dikkat etmeniz gereken konular aşağıda belirtilmiştir.