Vizesiz Balkan Turu - Tur Programı

 • Rota Detay

  Balkan'da 6 Ülke (Vizesiz)

 • 1 Gün

  Hareket - Belgrad

  Havalimanında buluşma Belgrad a hareket . Belgrad Şehir Turu :Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerlerdir. Konaklama ve Akşam yemeği otelde.

 • 2 Gün

  Kale – Tuna Nehri

  Sabah kahvaltısı sonrasında . Sava ve Tuna nehirlerinin birleşmesi (hava şartlarına bağlı olarak isteğe bağlı tekne turu ) SONRASINDA Saraybosna ya hareket. İlk olarak 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarını ziyaret ediyoruz . Avrupa’nın en müstesna çarşısı başçarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camisi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu sönmeyen ateşte tamamlayacağız.Akşam yemeği otelde. 2. Gece SARAYBOSNA

 • 3 Gün

  Saraybosna - Mostar

  Hayat tüneli (Savaş tüneli ) gezisi VE Mostar a hareket, . İlk olarak Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Bir sonraki durağımız, gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri olan Mostar. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Zamana Bağlı extra Blagay Tekkesi ( Alperenler Tekkesi – Sarı Saltuk )Konaklama otelde ve akşam yemeği serbest

 • 4 Gün

  Kotor - Budva - Bar - İşkodra

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ’a giriş yapıyoruz. Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’a hareket. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi-milyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Ardından Karadağ’ın liman kenti Bar'a geçiyoruz. Eski evleri ve limanıyla ünlü bu şehri panoramik olarak gördükten sonra otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme ve geceleme İşkodra daki otelimizde.

 • 5 Gün

  Tiran - Ohri

  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak konaklama yapacağımız Ohri’ye hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda İşkodra Kalesini panoramik olarak görüyoruz Elbasan üzerinden geçerek,Ohrid'e doğru yola çıkıyoruz varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda panoramik olarak, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St.Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi veRoma döneminden kalma Anfi-tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4.yy Kiliseleri , Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri Çınar Meydanı, Halveti Tekkesi görülecek yerler arasındadır.Buradaki turumuzun ardından konaklayacağımız otele varış ve geceleme otelimizde.Konaklama Ohri’deki otelimizde.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi Turu yada Kaynaklar Turu'na katılabilirler.

 • 6 Gün

  Tetova - Üsküp - Prizren

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Tetova ya hareket Alaca Camii gezisi. Üsküp e hareket ve varış .Üsküp Şehir Turu : Tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Başçarşı, Vardar Nehri, 6. yy.dan kalma Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.dan kalma StSpas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır.Üsküp Şehir Turumuzu tamamladıktan sonra Prizren e hareket otele yerleşme ve akşam yemeği (extra)

 • 7 Gün

  Prizren - Kosova

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Prizren Şehir Turu : Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Prizren turu sonrasında Kosova’nın Başkenti Priştine’ye hareket 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turu yapacağız. Panoramik turumuz esnasında 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Kosova Müzesi, Osmanlılar’ ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu burada öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr’ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında sonrasında havalimanına transfer.

 • ! NOT

  Yukarıdaki fiyatlar iki ya da üç kişilik odada kişi başı fiyatlardır. Fiyatlar Tur programı yayınlandığı gün geçerli olup acenta fiyat değişikliği hakkını saklı tutar. Rehber program sıralamasında değişiklik hakkına sahiptir.

  Ekstra Turlar:

  Saraybosna - Boşnak Gecesi (Ulaşım + Akşam Yemeği + Folklor Gösterisi + İçecek)45EURO

  Blagay (Alperenler Tekkesi ) (Ulaşım + Rehberlik + Giriş Ücreti)15EURO

  Belgrad Tuna Da Tekne Turu 25EURO

  Ohrid Makedon Gecesi (Ulaşım + Akşam Yemeği + Folklor Gösterisi + İçecek) 45EURO

  Ohri Kaynaklar Turu (Ulaşım + Rehberlik)30EURO

  Gezilecek Şehir ve Ülkeler

  Belgrad SIRBİSTAN

  Saraybosna - Mostar - Trenbinje BOSNA-HERSEK

  Kotor - Budva KARADAĞ

  İşkodra - TiranARNAVUTLUK

  Ohri - Üsküp MAKEDONYA

  Prizren - Piriştine KOSOVA

Fiyata Dahil Hizmetler
Tur fiyatına dahil hizmetler aşağıdaki gibidir.
 • İstanbul –Belgrad / Priştine-İstanbul uçak bileti
 • Belgrad - Priştine arası karayolu ulaşımı
 • 6 gece 4 yıldızlı otelde konaklama
 • 6 sabah Kahvaltısı
 • 3 akşam yemeği
 • Şehir turları
 • Rehberlik hizmeti
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Tur fiyatına dahil olmayan hizmetler aşağıdaki gibidir.
 • Tüm öğle yemekleri
 • Müze ören yerleri giriş ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
 • Seyehat Güvence Paketi 15 Euro
 • Extra turlar (Programın ALT KISMINDA belirtilmiştir.)
Tur Takvimi
Bu tur için tarihler aşağıda listelenmiştir.

21.11.2019 - 29.11.2019

Fiyat Bilgisi
Bu tur için fiyat bilgisi aşağıda listelenmiştir.
 • Taksitli Fiyat 599 €
 • Peşin Fiyat 599 €
 • 0-6 Yaş 549 €
 • 7-12 Yaş 599 €
Önemli Notlar
Bu tur için dikkat etmeniz gereken konular aşağıda belirtilmiştir.

Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Fiyat değişikliği hakkı saklıdır.

Bilgilendirme

BU PROGRAM VİZESİZDİR.

Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

GÜNDÖNÜMÜ TUR, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gündönümü Tur bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Gündönümü Tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 25 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gündönümü Tur sorumlu tutulamaz.

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Panoramik şehir turları maksimum 2 saat süren otobüs içerisinden yapılan şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.

Ekstra Turların gün içerisindeki zamanlamaları içerik değişmemek kaydıyla gidilecek yerlerin açılış kapanış ve rezervasyon saatine göre değişiklik gösterebilir.

Yanınızda yağmurluk yada şemsiye bulundurmanız, Rahat yürüyüş ayakkabıları tercih etmeniz önerilir.

Herhangi bir sağlık probleminiz yada seyahat süresince sürekli kullanmak zorunda olduğunuz iğne ilaç gibi medikal malzeme varsa seyahat danışmanlarımıza bilgi vermeniz önemle ricadır.