Vizesiz Balkan Turu - Tur Programı

 • Rota Detay

  14 & 20 TEMMUZ VİZESİZ BALKAN TURU

  BOSNAHERSEK | KARADAĞ | MAKEDONYA | ARNAVUTLUK

 • 1 Gün

  TRABZON | İSTANBUL | SARAYBOSNA

  14 TEMMUZ 2020 SALI : Sabah saat 08:30 daTrabzon havalimanında buluşma . Bilet ve bagaj işlemleri sonrasında Pegasus Havayolları 10:05 Trabzon İstanbul uçağı ile Trabzon dan İstanbul’a uçuşumuzun ardından 11:05 de İstanbul a varışımızın ardından 16:25 İstanbul -Saraybosna uçuşumuzu takiben 17:20’ de Saraybosna ya varış. Havalimanında bizi bekleyen aracımız ile otelimize transfer otele yerleşme ve akşam yemeği . 1.GECELEME – SARAYBOSNA

 • 2 Gün

  SARAYBOSNA

  15 TEMMUZ 2020 ÇARŞAMBA : Sabah kahvaltısı sonrasında Tamgün Saraybosna Turu : Gazi Hüsrev bey camii ve türbesi , Saat Kule , Kurşunlu Medrese , Gazi Hüsrev bey müzesi ve kütüphanesi , 1. Dünya savaşının çıktığı yer olarak bilinen Latin köprüsü , Fatih Sultan Mehmet adına yaptırılan Hünkar Camii , At meydanı – Okmeydanı Musevi Sinagogu , Katolik Kilisesi – Katedral – İsa’nın Kalbi Kilisesi ,Saraybosna gülleri ( Savaş zamanı bir bomba ile birden fazla kişinin hayatını kaybettiği noktalar ) , Pazar yeri katliamının yapıldığı nokta görülecek yerler arasındadır. Saraybosna şehir Turumuzun ardından otele dönüş ve akşam yemeği. 2.GECELEME – MOSTAR YADA SARAYBOSNA

 • 3 Gün

  MOSTAR | BLAGAY TEKKESİ | KOTOR | BUDVA |PODGORİDZA

  16 TEMMUZ 2020 PERŞEMBE : Sabah kahvaltısı sonrasında Mostar Turu Mostar Köprüsü ve alışveriş süresi sonrasında Blagay Tekkesi ni görerek Karadağ a hareket. Kotor’ a varışımzıın ardından Silah Meydanı , Saat Kulesi , Utanç Sütunu , Aziz Trifun Katedrali , Zanaatçılar Sokağı , Tulumba Çeşmeleri , Nehir Kapısı , Aziz Luka meydanı görülecek olup Kotor gezisinin ardından Budva ya hareket. Budva turunda Budva Kalesi , Napolyon tarafından yaptırılmış hisar , Kale içi ortaçağdan beri orijinal haliyle korunmuş dükkanlar , Katolik Kilisesi , Ortodoks Kilisesi ,Marina görülecek yerler arasında. Budva’da alışveriş için verdiğimiz serbest zamanın ardından konaklama yapacağımız Podgoridza ya hareket. ( Bugün akşam yemeği fiyata dahil değildir.) 3.GECE – PODGORİDZA

 • 4 Gün

  PODGORİDZA | İŞKODRA | TİRAN | STRUGA | OHRİD

  17 TEMMUZ 2020 CUMA : Sabah kahvaltısı sonrasında panoramik şehir turu. Turumuz esnasında Cumhurbaşkanlığı ,Azerbaycan tarafından yaptırılan şehir parkı , Milenyum köprüsü ,Kral Nikola Heykeli görüldükten sonra İşkodra Gölü ve panoramik olarak İşkodra Kalesinin görülmesinin ardından .Tiran üzerinden Ohri ye hareket. Makedonya’daki ilk durağımız, Ohrid gölünün batı kıyısında bulunan ve nüfusunun çoğunu müslümanların oluşturduğu Struga kasabası. Struga’da Ohrid gölünden doğan Kara Drim nehri ve kaynağını görüyor ve Ohrid’e doğru devam ediyoruz. Ohrid’e varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz Ohrid Şehir turunda 11 Asırlık çınar , Zeynel Abidin Paşa Tekkesi ( Halveti Tekkesi ) , Ali Paşa Camii , Şehir Meydanı ve İnci Dükkanları ile meşhur Ohrid Çarşısı , Ohrid Pazar yeri , Aziz Klement Heykeli , Safranbolu’yu andıran sokaklarda MÖ 2. Asırda Çin’de uygulanan teknikle kağıt yapımı görebileceğimiz dükkan , Ayasofya Kilisesi , Antik Tiyatro , Sinan Çelebi Türbesi göreceğimiz yerler arasında olup. Otele yerleşme ve akşam yemeği. İsteğe bağlı Makedon gecesine gidilebilir. 4. GECELEME OHRİD

 • 5 Gün

  RESNE | MANASTIR |ÜSKÜP

  18 TEMMUZ 2020 CUMARTESİ : Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz ve isteğe bağlı kaynaklar turu. Manastır a hareket , Manastır Şehir Turu : Üsküp e hareket. Üsküp Şehir turu : Manastır Askeri İdadi Binası , Şirok sokak ,Eski Çarşı – Çarşı içinde Elveda Rumeli dizisinin çekildiği dükkanları da görüyoruz.Yeni Cami , Saat Kulesi , Manolya Meydanı , Osmanlı’dan kalma Ordu Evi , İshak Çelebi Camii görülecek yerler arasında. Üsküp’e 1 saatlik mesafedeki, Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba şehri olan Kalkandelen’e (Tetovo) otobüsümüzle geçiyoruz. Kalkandelen’de iki önemli durağımızdan birincisi 1833 yılında Abdurrahman paşa tarafından yaptırılan Alaca Cami ve Harabati Baba Tekkesi gezilerinin ardından Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp Şehir Turu : Mustafa Paşa Camii , Kuyumcular Sokak , Arasta Camii , Vardar Nehri üzerine inşa edilmiş ve Üsküp’ün simgesi Taşköprü , Türk ve Yahudi Mahallesi , Davut Paşa Hamamı , Çifte Hamam , Murat Paşa camii , Sulu Han , Kapan Han , Kurşunlu Han , Büyük İskender Heykeli , Büyük İskender’in babası 2. Filip Heykeli , Vardar Nehri , Makedonya Arkeoloji Müzesi ve Arşiv binası , Ulusal Tiyatro Binası , Direniş Müzesi , Kiril alfabesini bulan azizler Kiril ve Metodi’nin heykelleri, , 17. Yy dan kalma Aziz Spas Kilisesi , Rahibe teresa anıtı ve Teresa müzesi , 1963 depreminde yıkıldığı hali ile duran Eski Tren İstasyonu binası görüldükten sonra akşam yemeği , otele yerleşme ve dinlenme süresi. 5.GECE – ÜSKÜP

 • 6 Gün

  PRİZREN | PRİŞTİNA

  19 TEMMUZ 2020PAZAR : Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. Priştine ye hareket. Murat Hüdavendigar Türbesi ziyareti sonrasında Prizrene hareket. Prizren Şehir Turu : Halveti tekkesi , Gazi Mehmet Paşa hamamı , Fatih Sultan Mehmed’in ordusu ile namaz kıldığı Namazgah , Bayraklı camii , Maraş semti ve Maraş köprüsü , 400 yıllık büyük çınar , Emin paşa camii , TC Prizren Başkonsolosluk binası , Bistrica ( Akdere ) üzerinde bulunan Taş Köprü , Şadırvan meydanı , Sinan Paşa camii , Aziz Gorgi ve Katolik Kiliseleri , Camisi Yugoslavya zamanında yıkılmış ancak minaresi ayakta kalmayı başarabilmiş Arasta camii Minaresi , Savaşın yıkıcı etkilerini hala görebildiğimiz Sırp mahallesi , Roma döneminden kalma şehir kalesi görülecek yerler arasında , Akşam özel restoranımızda alacağımız akşam yemeği sonrasında 20 Temmuz 2020 Pazartesi 03:00 uçağına yetişecek şekilde Priştine havalimanı na hareket. Uçuşumuzun ardından 05:30 da İstanbul SAW havalimanına varış , 07:50 de İstanbul SAW havalimanından Trabzon a uçuşumuzun ardından 09:35 de Trabzon havalimanına varış .

 • ! NOT

  Yukarıdaki fiyatlar iki ya da üç kişilik odada kişi başı fiyatlardır. Fiyatlar Tur programı yayınlandığı gün geçerli olup acenta fiyat değişikliği hakkını saklı tutar. Rehber program sıralamasında değişiklik hakkına sahiptir.

Fiyata Dahil Hizmetler
Tur fiyatına dahil hizmetler aşağıdaki gibidir.
 • Trabzon dan Uçak İle Ulaşım
 • Saraybosna – Priştine arası otobüs ile ulaşım
 • 5 gece konaklama
 • 5 akşam yemeği
 • 5 sabah kahvaltısı
 • Rehberlik Hizmeti
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Tur fiyatına dahil olmayan hizmetler aşağıdaki gibidir.
 • Yurt dışı Çıkış Harcı
 • Müze ve Ören yeri girişleri
 • Öğle yemekleri
 • Kişisel Harcamalar
Tur Takvimi
Bu tur için tarihler aşağıda listelenmiştir.

14.07.2020 - 20.07.2020

Fiyat Bilgisi
Bu tur için fiyat bilgisi aşağıda listelenmiştir.
 • Taksitli Fiyat -
 • Peşin Fiyat 675 €
 • 0-6 Yaş 625 €
 • 7-12 Yaş 675 €
Önemli Notlar
Bu tur için dikkat etmeniz gereken konular aşağıda belirtilmiştir.

Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Fiyat değişikliği hakkı saklıdır.

Bilgilendirme

BU PROGRAM VİZESİZDİR.

Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

GÜNDÖNÜMÜ TUR, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gündönümü Tur bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Gündönümü Tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 25 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gündönümü Tur sorumlu tutulamaz.

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Panoramik şehir turları maksimum 2 saat süren otobüs içerisinden yapılan şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.

Ekstra Turların gün içerisindeki zamanlamaları içerik değişmemek kaydıyla gidilecek yerlerin açılış kapanış ve rezervasyon saatine göre değişiklik gösterebilir.

Yanınızda yağmurluk yada şemsiye bulundurmanız, Rahat yürüyüş ayakkabıları tercih etmeniz önerilir.

Herhangi bir sağlık probleminiz yada seyahat süresince sürekli kullanmak zorunda olduğunuz iğne ilaç gibi medikal malzeme varsa seyahat danışmanlarımıza bilgi vermeniz önemle ricadır.